معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77390237

telegram instagram

چوب یک ماده منحصر به فرد است. علاوه بر تجدید پذیر و پایدار بودن، فوق العاده قوی و همه کاره است. در لمس حس خوبی دارد و بوی خوبی نیز دارد، اما زیباترین چیز در مورد آن ظاهر بصری آن است.

تقریباً با همه چیز به زیبایی ترکیب می شود؛ سنگ، شیشه، منسوجات و فلز. در نهایت، هیچ چیز چوب را زیباتر از استفاده از چوب به تنهایی نمی کند. چوب همچنین در انواع سبک های طراحی خانه اعم از دکوراسیون مدرن گرفته تا دکوراسیون روستیک، به عنوان عنصری مهم و کاربردی به کار گرفته می شود.

هر نوع چوبی ویژگی ها و جذابیت های متفاوتی دارد، و حتی در هر دو محصول یکسان دقیقا بافت چوب یکسان نیست. در ادامه ویژگی های منحصر به فرد چوب که آن را زیباتر جلوه می دهد را بررسی خواهیم کرد.

چه چیزی چوب را زیبا می کند؟

ادامه مطلب...

انتخاب کفپوش مناسب برای خانه بسیار مهم است، اما این تنها قدم اول است. هر کفپوش چوبی دری را به روی تعداد زیادی از فرصت های طراحی باز می کند. چوب جنگلی با رنگ گرم در منزل شما فضای مناسبی ایجاد می کند تا با فرش های مخملی، شومینه های سنگی و سایر دکورهای دنج هماهنگ شود. از سوی دیگر، چوب با رنگ سرد پایه و اساس عالی برای طراحی شیک و مدرن را فراهم می کند. مهم نیست که چگونه می خواهید تزئین کنید، می توانید گزینه ای برای کفپوش چوبی پیدا کنید.

با این حال، اطمینان از تناسب مبلمان و سایر اقلام دکور شما با کفپوش شما می تواند یک چالش باشد. با نکات کاربردی زیر برای تطبیق کف چوبی با مبلمان، مطمئن شوید که اتاقی خواهید داشت که ظاهر و احساس عالی دارد.

نکات کاربردی برای تطبیق کف چوبی با مبلمان

ادامه مطلب...

طراحی خانه های روستیک در حدود سال 2015 شروع به تبدیل شدن به یک روند تزئینی بزرگ شد.

در سال 2010 طراحی خانه‌های روستیک برای بسیاری از افرادی که ظاهر شیک، روستایی یا صنعتی را به عنوان راهی برای شاداب کردن خانه‌هایشان می‌پسندند، جذاب بود و منفجر شد. در ادامه این مقاله بررسی می کنیم که آیا سبک دکوراسیون روستیک طی سال های آینده از مد می افتد یا خیر؟

آیا سبک دکوراسیون روستیک طی سال های آینده از مد می افتد؟

ادامه مطلب...

دکوراسیون روستیک در واقع استفاده از متریال موجود در طبیعت با همان جلوه طبیعی و قدیمی می باشد. چوب یکی از مهمترین عناصر دکوراسیون روستیک است. در خصوص استفاده از چوب در دکور روستیک ممکن است چب احیا شده و چوب روستیک اشتباه گرفته شوند. در این مقاله سعی داریم تفاوت بین چوب بازسازی شده و روستیک را بیان کنیم تا دید گسترده تری پیدا کنید.

تفاوت بین چوب بازسازی شده و روستیک

ادامه مطلب...

عناصر روستایی جان می بخشند و به دکوراسیون سنتی علاقه بصری می بخشند.

تلاش برای ترکیب عناصر دکوراسیون سنتی و روستایی می‌تواند حتی با تجربه‌ترین طراحان خانه را دچار مشکل کند. تزئینات سنتی با تقارن، انتخاب رنگ‌های کم‌رنگ و چوب‌های غنی و تیره نمایان می شوند، در حالی که تزئینات روستایی هم در مبلمان و هم در مکان‌گذاری غیرمنتظره‌ هستند. اما آنها می توانند با هم ترکیب شوند. در ادامه این مقاله نکات کلی در خصوص ترکیب دکوراسیون روستیک با دکوراسیون سنتی را بررسی می کنیم.

ترکیب دکوراسیون روستیک با دکوراسیون سنتی

ادامه مطلب...

انواع شلف دیواری دیواری و انواع دیگری از شلف وجود دارند که هدف نهایی شما را، چه سبک (روستیک، مدرن و ...) و چه صرفاً برای ایجاد فضای ذخیره‌سازی، برآورده می‌کنند. در این مقاله با انواع شلف های چوبی در دکوراسیون داخلی آشنا میوشید تا دیدگاه بهتری پیدا کنید.

انواع شلف های چوبی در دکوراسیون داخلی

ادامه مطلب...

وقتی نوبت به یافتن تختخوابی راحت و مستحکم می‌شود، جدا از در نظر گرفتن سبک طراحی اعم از مدرن، دکوراسیون روستیک و ...انتخاب یک قاب تخت چوبی یا فلزی نقش متغیری در هزینه، پایداری، قدرت ماندگاری و حتی راحتی دارد.

بنابراین، سوال این است که "فریم تخت فلزی یا چوبی برای شما بهتر است؟" آیا قاب چوبی، قاب فلزی یا ترکیبی از هر دو است؟

در ادامه این مقاله ما به عواملی که اکثر مردم هنگام انتخاب فریم‌های تخت در نظر می‌گیرند را بررسی می کنیم تا به شما در مقایسه و تصمیم‌گیری کمک کند.

مقایسه قالب یا فریم فلزی و چوبی تخت خواب

ادامه مطلب...

هنگام خرید مبلمان چوبی، ممکن است متوجه دو نوع اصلی شوید: روکش های چوبی و چوب طبیعی جامد. برای کمک به شما در تصمیم‌گیری در خرید بهتر، همه چیزهایی را که باید در مورد روکش چوب و چوب طبیعی بدانید - از جمله مزایا و معایب هر کدام را ارائه کرده‌ایم.

تفاوت بین روکش چوب و چوب طبیعی

ادامه مطلب...

انواع چوب های مورد استفاده در طراحی داخلی خانه بسیار زیاد است. انتخاب های متنوعی برای طراحان داخلی وجود دارد که برای تکمیل مبلمان یک خانه استفاده می کنند. چوب نیازی به معرفی ندارد. چوب پرکاربردترین عنصر در طراحی داخلی است. احتمالاً هیچ خانه یا دفتری وجود ندارد که طراحی داخلی آن از چوب استفاده نکرده باشد. چوب حتی در طراحی داخلی خانه به عنوان نشانه ای از تجمل و ظرافت در نظر گرفته می شود.

در این مقاله به معرفی پرکاربردترین انواع چوب در طراحی داخلی می پردازیم.

انواع چوب پرکاربرد در طراحی داخلی

ادامه مطلب...

چه در دفتر کار خانگی، چه در اتاق خواب، چه در اتاق نشیمن، قفسه های کتاب برای نگهداری و نمایش کتاب ها و تزئینات مفید هستند. اما قبل از برداشتن یک اره و شروع یک پروژه ساخت شلف چوبی، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید.

در ادامه این مقاله به شما توضیح می دهیم چگونه می توانید یک شلف چوبی برای کتاب های خود بسازید وهمچنین در انتخاب چوب مناسب برای ساخت شلف چوبی شما را راهنمایی خواهیم کرد.

شلف چوبی

ادامه مطلب...

افراد زیادی قفسات و شلف های باز در آشپزخانه را به جای کابینت انتخاب می کنند. این روند روستیک و یا مدرن آنقدر محبوب شده است که صاحبان خانه و طراحان در مورد اینکه آیا قفسه های باز برای دکوراسیون آشپزخانه بهتر است یا خیر بحث می کنند. در این مقاله مزایا و معایب استفاده از شلف چوبی در آشپزخانه برای ایجاد دیدگاه بهتر بررسی می کنیم.

قبل از برجسته کردن مزایا و معایب قفسه‌های باز، بدانید که قفسه‌های باز آشپزخانه به دو شکل هستند.

اولین نوع به شکل فرم کابینت است. قفسه باز کابینت مانند یک کابینت استاندارد بدون در است. به طرز وحشتناکی شبیه قفسه کتاب است.

نوع دوم رایج ترین نوع است. کابینتی را بدون چهار دیواری که آن را احاطه کرده تصور کنید. نتیجه نداشتن چهارچوب همان چیزی است که از ابتدا صاحبان خانه را به قفسه بندی باز جذب می کند. و اما مزایا و معایب دیگر قفسه های باز چیست؟

مزایا و معایب استفاده از شلف چوبی در آشپزخانه

ادامه مطلب...

طراحی دکوراسیون خانه یک فرصت باورنکردنی است. شما باید فضایی ایجاد کنید که کاملاً با ترجیحات و سبک زندگی شما سازگار باشد.

اما از کجا شروع می کنید؟ چگونه تصمیم می گیرید چه چیزی را در خانه خود قرار دهید، و چگونه نقشه هایی را ایجاد می کنید که یک معمار یا سازنده بتواند دنبال کند؟

نگران نباشید برای این طراحی لازم نیست حرفه ای باشید. فقط چند مرحله ساده را دنبال کنید تا چشم انداز خود را به برنامه های دقیقی تبدیل کنید که یک پیمانکار بتواند با آنها کار کند.

طراحی دکوراسیون خانه

ادامه مطلب...

جنبش مدرنیسم با دور شدن از استفاده از مصالح ساختمانی و طراحی سنتی مانند چوب، سنگ و آجر شروع به گسترش کرد و در عوض شروع به تمرکز بر مواد صنعتی از جمله شیشه، فولاد و بتن کرد.

این اصل شاهد ظهور طراحی مدرن و سبکی بود که امروزه می شناسیم و همچنان از آن استفاده می کنیم. از نمای کاملاً سفید مینیمالیسم، صنعت گرایی و فضای داخلی اسکاندیناویایی گرفته تا اشکال غنی تر و جسورانه تر مدرن روستایی، میانه قرن و ...

طراحی داخلی مدرن با خطوط تمیز، فرم هندسی، فضاهای روشن، عملکرد و ذخیره سازی شکل گرفته است. در زیر برخی از مفاهیم پشت سبک طراحی مدرن، نحوه تشخیص هر رویکرد و نحوه ایجاد این سبک در دکوراسیون خانه را بررسی می کنیم.

سبک ها و طراحی داخلی مدرن

ادامه مطلب...

چوب احیا شده به خاطر بافت زیبا و احساس روستایی که به فضا می دهد، شناخته شده است. ما معتقدیم که فضای شگفت‌انگیز و خاصی وجود دارد که فقط با استفاده از چوب احیا شده می‌توانید به آن دست پیدا کنید. اما باید مطمئن شوید که از آن مراقبت می‌کنید و زیبایی آن را حفظ می‌کنید. در این مقاله قصد داریم بهترین روش های مراقبت و تمیز کردن چوب بازیافتی و روستیک را مورد بحث قرار دهیم تا مطمئن باشید که برای سال های آینده دوام خواهد داشت.

مراقبت و تمیز کردن چوب احیا شده

ادامه مطلب...

چوب روستیک دارای محیط و شخصیت است.

روستیک اصطلاحی است که می توان آن را برای هر چوبی به کار برد. به وضعیت چوب یا نحوه تهیه چوب اشاره دارد. چوب می تواند به طور طبیعی روستیک باشد یا با روش های مختلف نجاری روستایی شود. چوب روستیک را می‌توان در اقامتگاه‌ها، کابین‌ها یا خانه‌هایی که در آن از تم غربی استفاده شده است، یافت.

چوب روستیک

ادامه مطلب...

مخلوط کردن مبلمان چوبی و فلزی یک راه عالی برای ارتقای دکوراسیون شما به سطح جدیدی از پیچیدگی است. خواه سبک شما سنتی باشد، معاصر، روستیک یا التقاطی، طرحی خاص را رقم می زند. می توانید فلز را به نقطه کانونی تبدیل کنید.

مبلمان فلزی و چوبی در یک اتاق به زیبایی با هم ترکیب می شوند، به خصوص زمانی که پوشش های مشابهی را انتخاب می کنید. چوب و فلز اغلب در ساخت مبلمان ظریف با هم ترکیب می شوند که به همان اندازه مستحکم و جذاب هستند. این عناصر هم در تجهیز و هم در ساخت خانه ها اساسی بوده اند و هیچ نشانه ای از منسوخ شدن ندارند.

در ادامه این مقاله چند روش را بررسی می کنیم که می‌توانید چوب و فلز را با هم ترکیب کنید تا بُعد و جذابیت را به هر اتاقی اضافه کنید.

ترکیب چوب و فلز در مبلمان

ادامه مطلب...

هنگام انتخاب رنگ برای یک اتاق، مهم است که چندین فاکتور را در نظر بگیرید: هدفی که اتاق برای آن استفاده می شود، کیفیت نوری که اتاق دریافت می کند و سبکی که اتاق با آن تزئین می شود که می تواند شامل سبک روستیک، مدرن و ... باشد. تزئینات یا مبلمان چوب تیره این موضوع را پیچیده می کند. با دقت به نوع و رنگ چوب مورد نظر نگاه کنید تا رنگ های زیرین آن را مشخص کنید و رنگی را انتخاب کنید که با آنها هماهنگ باشد. در ادامه این مقاله چند پالت رنگی مناسب چوب تیره را مورد بررسی قرار می دهیم.

پالت رنگی مناسب چوب تیره

ادامه مطلب...

هنگامی که اتاق های نشیمن مربع شکل به خوبی تزئین شوند، می توانند به عنوان نقطه کانونی یک خانه به خوبی عمل کنند. اتاق هایی با هندسه مربع اگر از نظر بصری متعادل باشند و به طور استراتژیک با مبلمان و پالت رنگ مناسب تزئین شده باشند، توجه بصری را به خود جلب می کنند.

اما یافتن بهترین مبلمان و چیدمان استراتژیک آن در یک اتاق نشیمن مربع می تواند چالش برانگیز باشد. برای جلوگیری از نامتعادل شدن اتاق، در انتخاب و قرار دادن مبلمان دقت بیشتری لازم است. به طور پیش فرض، انتخاب مبلمانی که در اتاق های نشیمن مربع شکل به خوبی تزئین می شوند، تا حدودی محدود است.

در ادامه این مقاله ما ایده های چیدمان اتاق نشیمن مربعی بررسی می کنیم. این لیست بایدها و نبایدهای دکوراسیون اتاق نشیمن مربعی را به شما نشان می دهد.

ایده های چیدمان در اتاق نشیمن مربعی

ادامه مطلب...

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه یک صحنه فیلم که به طور مصنوعی ساخته شده است باعث می شود ما دچار احساسات مشابهی مانند شخصیت های فیلم شویم؟ این ترکیب رنگی صحنه است که باعث می شود احساس کنیم کارگردان چه می خواهد. ترکیب رنگ نقش مهمی در ایجاد خلق و خوی متفاوت در ما دارد.

بنابراین، هنگام انتخاب ترکیب رنگ خانه رویایی خود به خصوص اتاق خواب که شخصی ترین فضای خانه است، باید بسیار ملاحظه کار باشید. ترکیب رنگ در دیوارهای اتاق خواب شما بازتاب مستقیم شخصیت شماست. انتخاب و ایجاد ترکیب رنگ مناسب یکی از فرآیندهای دشوار برای طراحی هر نوع دکوراسیون از سبک مدرن گرفته تا سبک روستیک می باشد. رنگ‌های رنگ دیوار در سایه‌های مختلفی هستند و هنگام تصمیم‌گیری در مورد سایه‌های متعدد موجود برای یک رنگ، سردرگمی اجتناب‌ناپذیر است. بنابراین، ما در این مقاله برخی از بهترین ایده های پالت رنگی مختلف را برای دیوار اتاق خواب به شما پیشنهاد می کنیم.

بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب

ادامه مطلب...

چه کسی گفته است که آشپزخانه های روستیک از مد افتاده اند؟ در این مقاله، ایده هایی برای ایجاد یک آشپزخانه روستایی و در عین حال امروزی که هیچ شباهتی به آشپزخانه مادربزرگ شما نداشته باشد (یا شاید هم باشد) برای شما آورده ایم. روند آشپزخانه های مدرن و مینیمال با خطوط خالص و کاربردی کاملاً با ظاهر آشپزخانه و روستایی با عناصر طبیعی و ارگانیک با کمی آشفتگی و نقص مطابقت دارد. در ادامه روش های ایجاد آشپزخانه روستیک مطالعه خواهید کرد.

چگونه رنگ و بوی دکوراسیون روستیک را در آشپزخانه ایجاد کنیم؟

ادامه مطلب...