معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77339755

telegram instagram

فضای خارجی منزل می توانند شامل یک باغ بزرگ یا فضای کوچک حیاط، بالکن یا پاسیو باشند. استفاده از فضای باز خصوصا در فصل گرما بسیار کاربردی و آرامش بخش است. یکی از سبک های محبوب در تزئین فضای بیرونی، دکوراسیون روستیک می باشد.

با استفاده از چوب های اصلاح شده و سایر المان های طبیعی به راحتی می توان ظاهر روستایی زیبایی را رقم زد. در ادامه این مقاله چند روش کاربردی و ساده را برای ایجاد دکوراسیون روستیک در محوطه بیرونی بیان خواهیم کرد تا بتوانید لحظاتی خوشایند را در فضای باز خود سپری کنید.

روش های کاربردی برای ایجاد دکوراسیون روستیک در فضای باز

درب های چوبی روستیک که اغلب بصورت کشویی طراحی می شوند، به عنوان ایده ای خلاقانه برای جداسازی قسمت های مختلف خانه به کار می روند. درب های کشویی روستیک نه تنها ظاهری جذاب را رقم می زنند، بلکه برای صرفه جویی در فضا نیز کاربردی هستند.

در ادامه این مقاله ایده های متنوع از انواع درب روستیک را بیان می کنیم تا بتوانید در منزل خود ظاهری متفاوت ایجاد کنید.

درب روستیک مناسب برای منزل

در عصر امروز طراحی دکوراسیون منزل با توجه به پیشرفت تکنولوژی بسیار آسان تر شده است. استفاده از سبک های مختلف در دکوراسیون همچون، روستیک، مدرن، کلاسیک، میانه قرن و ... همگی نیازمند رعایت یکسری موارد برای داشتن جلوه ای زیبا و متناسب هستند.

در ادامه این مقاله نکات کلیدی که لازم است در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت شود، بررسی خواهیم کرد.

نکات کلیدی در طراحی دکوراسیون منزل

مفهوم درب پنهان درواقع برای اتصال اتاق خواب یا هر فضای دیگری به مکانی خصوصی به کار برده می شود. یک اتاق مخفی را می توان با روش های خلاقانه و هوشمندانه پنهان کرد. به عنوان مثال یک قفسه کتاب ممکن است به صورت کشویی یا محوری باز شود تا یک راه عبور مخفی به یک اتاق خصوصی ایجاد کند.

درهای پنهان می توانند برای جداسازی فضای منزل از اتاق بازی، انباری، محل مطالعه و ... به کار گرفته شوند تا سایر قسمت های خانه بدون ایجاد شلوغی باقی بماند. برای جداکردن اتاق خواب از اتاق نشیمن در فضای کوچک می توان ار درب مخفی به جای راهرو استفاده کرد. اتاق مخفی می تواند مکانی برای پنهان کردن اتاق کار از دید و یا گذران وقت به تنهایی و به دور از سایر اعضای خانواده باشد.

در ادامه با بین ایده های مختلف از ایجاد درب مخفی به شما کمک می کنیم تا محلی خصوصی در منزل خود ایجاد نمایید.

ایده های طراحی درب مخفی

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که طرح میزی را پسندیده باشید ولی به دلیل نداشتن صندلی، آن را خریداری نکرده اید. توجه کنید که میز و صندلی لازم نیست باهم مطابقت داشته باشند بلکه صندلی ها باید متناسب با سبک و مقیاس میز باشند. در ادامه این مقاله نکات مهم در انتخاب صندلی برای میز غذا خوری را بررسی خواهیم کرد.

انتخاب صندلی مناسب برای میز غذاخوری

سبک دکوراسیون روستیک امروزه در طراحی داخلی اکثر منازل محبوبیت زیادی دارد. سبک روستیک به زیبایی با سایر سبک های دکوراسیون ترکیب می شود و جلوه ای زیبا را رقم می زند. البته در طراحی منزل روستایی اشتباهات رایجی وجود دارد که ممکن است شما را از رسیدن به نمای دلخواهتان دور کند.

در ادامه این مقاله رایج ترین اشتباهات که در طراحی خانه روستیک ممکن است رخ دهد را بررسی می کنیم.

اشتباهات رایج در طراحی خانه به سبک روستیک

اگر فضای منزل شما کمتر از 40 متر مربع است، به معنای آن نیست که نمی توانید داخل آن طرح دلخواه خود را پیاده سازی کنید. در حقیقت روش های خلاقانه زیادی برای استفاده از فضای موجود وجود دارد که باعث می شود محیط بازتر و گسترده تر احساس شود. البته شما به شکل جادویی نمی توانید متراژ اپارتمان خود را افزایش دهید اما با کمی برنامه ریزی و ایجاد دکوراسیون مناسب، می توانید از هر سانتی متر از فضای خود استفاده کرده و خانه بزرگتری داشته باشید.

در ادامه این مقاله قصد داریم با بیان نکات و ایده های متنوع برای طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک، به شما کمک کنیم تا به طرح دلخواه خود برسید.

طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

همانطور که در مقاله طراحی نرده راه پله بیان کردیم، وجود نرده یکی از الزامات ساختمانی است که ایمنی افراد را رقم می زند. با توجه به فضای منزل، سبک دکوراسیون، میزان بودجه و سلیقه افراد می توان نرده ها را با اشکال مختلف طراحی نمود. مسلما وجود نرده افزون بر ایجاد امنیت، جلوه راه پله و فضای اطراف آن را دوچندان می کند.

در این مقاله قصد داریم در تکمیل موارد قبلی ایده های متنوع در طراحی نرده راه پله بیان کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

ایده های طراحی نرده راه پله

نرده های راه پله از جمله المان های ساختمانی با ویژگی ایمنی و الزامات دقیق است که برای ایمن نگه داشتن شما در رفت و آمد به طبقات مختلف خانه طراحی شده است. انتخاب نرده های راه پله یک تصمیم مهم در طراحی است که می تواند جلوه فضا را تغییر دهد. برای طراحی و ساخت نرده از سبک های معاصر گرفته تا سبک های قدیمی و کلاسیک استفاده می شود که هر کدام ویژگی خاصی را یادآور می شوند.

در ادامه سعی داریم ایده های متنوع از طراحی راه پله با سبک ها، المان ها و پیکربندی های مختلف را بررسی کنیم تا دید شما را در این زمینه گسترده سازیم.

ایده های طراحی نرده راه پله

اگر فضای حمام و یا سرویس بهداشتی شما کوچک است، مسلما با مشکل ذخیره سازی لوازم مورد نیاز مواجه هستید. بنابراین وجود قفسه و شلف برای شما ضروری است. در سرویس بهداشتی کوچک قفسات باید بصورت خلاقانه تری طراحی شوند تا هم کاربردی باشند و هم فضای کمتری را اشغال کنند. شلف های دیواری در اینگونه موارد مناسب ترین گزینه هستند.

در ادامه این مقاله قصد داریم ایده های متنوعی را در ادامه مقاله قبل برای طراحی شلف در سرویس بهداشتی و حمام ارائه دهیم..

ایده های طراحی شلف در سرویس بهداشتی

وقتی فضای حمام شما کوچک باشد؛ اولین چیزی که برایتان مهم و کاربردی است مرتب نگه داشتن لوازم به بهترین شکل ممکن خواهد بود. فضای حمام و یا سرویش بهداشتی هر چقدر هم کوچک باشد، می تواند با کمی خلاقیت زیبا و جذاب به نظر برسد. اگر نمی خواهید از فضای با ارزش کف حمام استفاده کنید، دیوارها گزینه مناسبی برای ذخیره سازی لوازم شما خواهند بود.

در ادامه این مقاله قصد داریم ایده های متنوعی از طراحی شلف متناسب با حمام های کوچک را بررسی کنیم تا خلاقیت بیشتری پیدا کنید.

ایده های طراحی شلف در سرویس بهداشتی

اکثر ما زمان زیادی را برای نمایش تلویزیون و استراحت بر روی کاناپه می گذرانیم. داشتن یک میز کنار مبلی مناسب می تواند مکانی مناسب برای قرار دادن ریموت و لیوان نوشیدنی شما باشد. افزون بر این میزهای کنار مبلی با طرح های متنوعی وجود دارند که علاوه بر زیبایی بخشیدن به سالن پذیرایی، بسیار کاربردی خواهند بود.

در این مقاله قصد داریم ایده های جذاب و متفاوت از میز کنار مبلی را برای شما عزیزان بررسی کنیم تا بهترین انتخاب را برای دکوراسیون منزل خود داشته باشد.

ایده های جذاب میز کنار مبلی در دکوراسیون منزل

در هر اتاق غذاخوری، المان اصلی میز نهارخوری است. میز نهارخوری قطعه ای کاربردی است که عموما در مرکز اتاق واقع می شود. این میز، سبک دکوراسیون اتاق را تایین کرده و باعث ایجاد احساسی خوشایند در هنگام صرف غذا می شود.

برای انتخاب میز نهارخوری مناسب دکوراسیون خانه، لازم است یکسری نکات کلیدی رعایت شوند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

انتخاب میز نهارخوری مناسب دکوراسیون خانه

پالت های چوبی متریالی محبوب در ایجاد سبک روستیک در فضای داخلی و خارجی می باشند. دسترسی آسان، قیمت مناسب و انعطاف کافی برای ترکیب شدن با سایر لوازم از جمله ویژگی هایی است که پالت های چوبی را به یک ماده کاربردی تبدیل کرده است.

در ادامه این مقاله ایده هایی متنوع از به کارگیری پالت چوبی در قسمت های مختلف منزل را بررسی خواهیم کرد.

استفاده از پالت چوبی در دکوراسیون روستیک

پالت چوبی یک متریال محبوب و منحصر به فرد در دکوراسیون به شمار می رود و با سایر عناصر به زیبایی ترکیب می شود. پالت های چوبی در واقع یک شیوه مقرون به صرفه و سرگرم کننده برای ایجاد سبک روستایی در فضای باغ و خانه می باشند. افزون بر این با استفاده از لوازم در دسترس مانند چکش، میخ، اره و مته به راحتی می توان پالت های چوبی را پیاده سازی کرد.

در ادامه قصد داریم نکات و ایده های استفاده از پالت چوبی در مکان های مختلف باغ و خانه را بررسی کنیم.

استفاده از پالت چوبی در دکوراسیون روستیک

داشتن یک صندلی کانتر راحت و متناسب با دکوراسیون آشپزخانه، افزون بر ایجاد محل نشیمن، جلوه فضای شما را دوچندان خواهد کرد. انتخاب چهار پایه مناسب به خصوص برای آشپزخانه های جزیره ای بسیار مهم و کاربردی است.

در این مقاله ما ایده هایی متنوع از انتخاب چهار پایه روستیک را بیان خواهیم کرد که تمام انتظارات شما را برآورده می کند.

صندلی کانتر روستیک برای جزیره آشپزخانه

انتخاب رنگ مناسب می تواند ظاهر محل غذاخوری شما را با هر نوع دکوراسیونی از روستیک گرفته تا طراحی مدرن، تغییر دهد. اتاق نهارخوری فضایی است که شما بیشتر وعده های غذایی خود را صرف می کنید و از میهمانانتان پذیرایی می کنید، بنابراین باید پالت رنگی جذاب و متناسبی داشته باشد.

در این مقاله ما رنگ های متنوع را بررسی خواهیم کرد تا بتوانبد از میان آن ها ترکیب دلخواه خود را انتخاب نمایید.

بهترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق غذاخوری

قبل از طراحی دکوراسیون اتاق خواب مسلما در ابتدا موارد ضروری همچون تخت خواب، ملحفه ها، چراغ سقفی و کمد بررسی و انتخاب می شوند. نکته ای که ممکن است از قلم انداخته باشید ایجاد مکانی برای قرار دادن لوازم قبل خواب مانند مجلات، کتاب ها، لوسیون ها و ... است و وجود یک یا دو پاتختی دکوراسیون شما را تکمیل خواهد کرد.

پاتختی های بدون پایه و دیواری طرحی مدرن را در اتاق خواب شما پیاده می کنند و در عین حال فضای کمتری را اشغال خواهند کرد. علاوه بر این طراحی و پیاده سازی آن ها بسیار راحت خواهد بود. در ادامه ایده هایی از این نوع پاتختی ها را بررسی می کنیم.

پاتختی دیواری

اتاق یا محل بازی، استخر و اتاق تفریحی مواردی هستند که هرکسی دوست دارد فضایی را در خانه شخصی خود به آن ها اختصاص داده و سرگرمی ایجاد کند. برای ایجاد محل بازی حتما نیاز به داشتن زیرزمینی بزرگ و یا فضای اضافی نیست؛ بلکه با کمی برنامه ریزی و ایده های خلاقانه می توان گوشه ای بلا استفاده از گاراژ یا حتی اتاق نشیمن را به منطقه بازی تبدیل کرد.

قبل از برنامه ریزی و ساخت فضای بازی باید در نظر بگیرید که شما و خانواده تان چگونه می خواهید از آنجا استفاده کنید. به طور مثال دوست دارید سینمای خانگی داشته باشید یا یک مکان سرگرم کننده روی میز برای بازی شبانه و انجام فعالیت های مختلف با فرزندان خود در نظر بگیرید.

در ادامه ایده ها و نکات کاربردی را مطرح می کنیم تا با استفاده از آن ها بتوانید یک محل بازی کاربردی و شیک در منزل خود ایجاد کنید.

طراحی دکوراسیون اتاق بازی

وقتی صحبت از دکوراسیون اتاق خواب می شود، بهترین کار این است که آنچه با آن راحت تر هستید و طرح دلخواه خود را پیاده سازی کنید؛ از سبک های کلی طراحی گرفته تا جزئیات عناصر مختلف.

در تمامی نمونه های دکوراسیون، مطابق با سلیقه هر فردی ویژگی ها و طرح های متنوعی وجود دارد که در این مقاله چند ایده از سبک های مختلف دکوراسیون اتاق خواب را بررسی خواهیم کرد.

سبک های مختلف دکوراسیون اتاق خواب