مدیریت: 09121117102 ; معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77339755

telegram instagram

در هر اتاق غذاخوری، المان اصلی میز نهارخوری است. میز نهارخوری قطعه ای کاربردی است که عموما در مرکز اتاق واقع می شود. این میز، سبک دکوراسیون اتاق را تایین کرده و باعث ایجاد احساسی خوشایند در هنگام صرف غذا می شود.

برای انتخاب میز نهارخوری مناسب دکوراسیون خانه، لازم است یکسری نکات کلیدی رعایت شوند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

انتخاب میز نهارخوری مناسب دکوراسیون خانه

پالت های چوبی متریالی محبوب در ایجاد سبک روستیک در فضای داخلی و خارجی می باشند. دسترسی آسان، قیمت مناسب و انعطاف کافی برای ترکیب شدن با سایر لوازم از جمله ویژگی هایی است که پالت های چوبی را به یک ماده کاربردی تبدیل کرده است.

در ادامه این مقاله ایده هایی متنوع از به کارگیری پالت چوبی در قسمت های مختلف منزل را بررسی خواهیم کرد.

استفاده از پالت چوبی در دکوراسیون روستیک

پالت چوبی یک متریال محبوب و منحصر به فرد در دکوراسیون به شمار می رود و با سایر عناصر به زیبایی ترکیب می شود. پالت های چوبی در واقع یک شیوه مقرون به صرفه و سرگرم کننده برای ایجاد سبک روستایی در فضای باغ و خانه می باشند. افزون بر این با استفاده از لوازم در دسترس مانند چکش، میخ، اره و مته به راحتی می توان پالت های چوبی را پیاده سازی کرد.

در ادامه قصد داریم نکات و ایده های استفاده از پالت چوبی در مکان های مختلف باغ و خانه را بررسی کنیم.

استفاده از پالت چوبی در دکوراسیون روستیک

داشتن یک صندلی کانتر راحت و متناسب با دکوراسیون آشپزخانه، افزون بر ایجاد محل نشیمن، جلوه فضای شما را دوچندان خواهد کرد. انتخاب چهار پایه مناسب به خصوص برای آشپزخانه های جزیره ای بسیار مهم و کاربردی است.

در این مقاله ما ایده هایی متنوع از انتخاب چهار پایه روستیک را بیان خواهیم کرد که تمام انتظارات شما را برآورده می کند.

صندلی کانتر روستیک برای جزیره آشپزخانه

انتخاب رنگ مناسب می تواند ظاهر محل غذاخوری شما را با هر نوع دکوراسیونی از روستیک گرفته تا طراحی مدرن، تغییر دهد. اتاق نهارخوری فضایی است که شما بیشتر وعده های غذایی خود را صرف می کنید و از میهمانانتان پذیرایی می کنید، بنابراین باید پالت رنگی جذاب و متناسبی داشته باشد.

در این مقاله ما رنگ های متنوع را بررسی خواهیم کرد تا بتوانبد از میان آن ها ترکیب دلخواه خود را انتخاب نمایید.

بهترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق غذاخوری

قبل از طراحی دکوراسیون اتاق خواب مسلما در ابتدا موارد ضروری همچون تخت خواب، ملحفه ها، چراغ سقفی و کمد بررسی و انتخاب می شوند. نکته ای که ممکن است از قلم انداخته باشید ایجاد مکانی برای قرار دادن لوازم قبل خواب مانند مجلات، کتاب ها، لوسیون ها و ... است و وجود یک یا دو پاتختی دکوراسیون شما را تکمیل خواهد کرد.

پاتختی های بدون پایه و دیواری طرحی مدرن را در اتاق خواب شما پیاده می کنند و در عین حال فضای کمتری را اشغال خواهند کرد. علاوه بر این طراحی و پیاده سازی آن ها بسیار راحت خواهد بود. در ادامه ایده هایی از این نوع پاتختی ها را بررسی می کنیم.

پاتختی دیواری

اتاق یا محل بازی، استخر و اتاق تفریحی مواردی هستند که هرکسی دوست دارد فضایی را در خانه شخصی خود به آن ها اختصاص داده و سرگرمی ایجاد کند. برای ایجاد محل بازی حتما نیاز به داشتن زیرزمینی بزرگ و یا فضای اضافی نیست؛ بلکه با کمی برنامه ریزی و ایده های خلاقانه می توان گوشه ای بلا استفاده از گاراژ یا حتی اتاق نشیمن را به منطقه بازی تبدیل کرد.

قبل از برنامه ریزی و ساخت فضای بازی باید در نظر بگیرید که شما و خانواده تان چگونه می خواهید از آنجا استفاده کنید. به طور مثال دوست دارید سینمای خانگی داشته باشید یا یک مکان سرگرم کننده روی میز برای بازی شبانه و انجام فعالیت های مختلف با فرزندان خود در نظر بگیرید.

در ادامه ایده ها و نکات کاربردی را مطرح می کنیم تا با استفاده از آن ها بتوانید یک محل بازی کاربردی و شیک در منزل خود ایجاد کنید.

طراحی دکوراسیون اتاق بازی

وقتی صحبت از دکوراسیون اتاق خواب می شود، بهترین کار این است که آنچه با آن راحت تر هستید و طرح دلخواه خود را پیاده سازی کنید؛ از سبک های کلی طراحی گرفته تا جزئیات عناصر مختلف.

در تمامی نمونه های دکوراسیون، مطابق با سلیقه هر فردی ویژگی ها و طرح های متنوعی وجود دارد که در این مقاله چند ایده از سبک های مختلف دکوراسیون اتاق خواب را بررسی خواهیم کرد.

سبک های مختلف دکوراسیون اتاق خواب

وجود عنصر چوب با رنگ و بافت مختلف در دکوراسیون روستیک بسیار رواج دارد و به عبارتی یکی از المان های اصلی آن است. قطعات چوبی می توانند به زیبایی با تمامی سبک ها ترکیب شوند و جلوه ای جذاب در قسمت ها مختلف خانه شما رقم بزنند. ترکیب چوب در دکوراسیون در ابتدا ممکن است ساده بنظر برسد؛ اما نیازمند به کارگیری یکسری موارد مهم و پایه است.

در ادامه به بیان ایده های متفاوتی از ترکیب چوب در دکوراسیون روستیک و نکات قابل توجه در آن ها، خواهیم پرداخت.

ایده های مختلف ترکیب چوب در دکوراسیون روستیک

این روزها ترکیب قطعات چوبی با رنگ ها، بافت و الگوها متنوع با سایر عناصر، در دکوراسیون منزل بسیار به کار گرفته می شود و فضا را از نظر بصری جذاب تر می کند. این ترکیب زیبا نیازمند رعایت یکسری نکات است؛ به عنوان مثال رنگ های طبیعی چوب خنثی هستند و با هر پالت رنگی از تناژهای متضاد گرفته تا عناصر طرح دار ترکیب می شود.

در ادامه نکات و ایده های متنوعی را برای مخلوط کردن و تطبیق المان ها چوبی در تزئین دکوراسیون داخلی منزل، بررسی می کنیم.

استفاده از عناصر چوبی در دکوراسیون منزل

سبک روستیک ممکن است ذهن شما را با تزئینات دهه 1980 همراه کند، اما وقت آن است که به روز شوید و تفکرات کهنه را دور بریزید. سبک روستیک با تنوع بسیاری همراه است و با هر بودجه و طرحی سازگاری دارد و در عین حال فضایی آرامش بخش و دنج را رقم می زند.

یکی از زیبایی های دکوراسیون روستیک این است که بسیاری از سبک های فرعی زیر شاخه آن قرار می گیرند و نمایی مدرن را رقم می زند و با ظاهر آشفته گذشته فاصله زیادی دارد.

در ادامه نمونه هایی از تزئین اتاق خواب به سبک روستیک و با نمای امروزی بررسی می کنیم تا دید گسترده تری پیدا نمایید.

تزئین اتاق خواب با تلفیق دکوراسیون روستیک و سبک های دیگر

همانطور که در مقالات قبل بیان کردیم، در گذشته طراحان قادر به ترکیب سبک های دکوراسیون مختلف با یکدیگر نبودند. دکوراسیون میانه قرن در دهه 1940 و 1950 رواج پیدا کرد که امروزه با سبک های طراحی گوناگون از جمله دکوراسیون روستیک، به زیبایی ترکیب می شود. سبک مدرن میانه قرن در نقاط مختلف جهان محبوبیت زیادی دارد که در ادامه سعی داریم ایده های متنوع که در ترکیب این طراحی با دکوراسیون روستیک به کار رفته اند را بازگو کنیم.

ترکیب دکوراسیون روستیک و دکوراسیون مدرن میانه قرن

طراحی خانه های میانه قرن به دهه های 1940 و1950 باز می گردد که در آن زمان طراحان ایده های لازم برای ترکیب دکوراسیون روستیک با طرح های خود را نداشتند. اما در دنیا امروز، می توان به راحتی بسیاری از سبک ها را هنرمندانه با یکدیگر ترکیب کرد و نمونه ای بدون نقص را رقم زد.
دو مورد از آن سبک های غیر منتظره که در کنار هم شگفت انگیز به نظر می رسند، سبک روستایی و مدرن میانه قرن است. در ادامه ایده های مختلف از طراحانی که این دو سبک را به زیبایی ترکیب کردند بیان خواهیم کرد تا بتوانید از آن ها الهام بگیرید.

ترکیب دکوراسیون روستیک و دکوراسیون مدرن میانه قرن

دکوراسیون روستیک، سبکی منحصر به فرد و محبوب در میان همگان است که در تزئین تمامی قسمت های منزل کارآیی دارد. استفاده از متریالی با جلوه طبیعی و قدیمی از ویژگی های بارز سبک طراحی روستیک است که نمایی دنج و دل نشین به فضا می بخشد. دیوار ها بخشی از منزل و یا محل کار شما هستند که ممکن است تاکنون از آن ها غافل شده باشید. طرح و ایده های متنوع و چشم نوازی وجود دارند که می توانند جلوه ای روستیک و زیبا به صفحه سفید دیوار شما ببخشند. در ادامه به بررسی و بیان نمونه های خلاقانه و متفاوت می پردازیم.

تزئین دیوار به سبک روستیک

دکوراسیون روستیک از محبوبیت بالایی برخوردار است چرا که ظاهری سرزنده و جلوه ای از طبیعت را یادآور می شود. گرچه امروزه مبلمان، میز و سایر لوازم روستیک به راحتی در بازار پیدا می شوند اما در خانه شما بوم های خالی بسیار بزرگی نیز وجود دارد: دیوار ها! خواه به دنبال روشی منحصر به فرد برای نمایش عکس های خانوادگی خود باشید و یا یک طرح چشم نواز برای تزئین دیوار می توانید از سبک روستیک بهره بگیرید. در ادامه ایده ها و نمونه های متفاوتی از تزئین دیوار به سبک روستایی را بیان خواهیم کرد تا دید گسترده تری پیدا کنید.

ایده های روستیک برای تزئین دیوار

طراحی روستیک می تواند شامل ایده هایی ابتدایی تا ایده های مدرن و یا سنتی و یا ترکیبی از آن ها را در برگیرد. به عنوان مثال تیرهای سقفی ساخته شده از چوب اصلاح شده به زیبایی می توانند با کف پوش های سنگی، مبلمان مدرن و ... در هم آمیخته شوند. همچنین استفاده از یک پالت رنگی خنثی خلق و خوی آرامی را در یک اتاق خواب روستایی رقم می زند. در ادامه ایده های مختلفی را که در پیاده سازی دکوراسیون روستیک اتاق خواب کاربرد دارند را بررسی خواهیم کرد.

ایده های دکوراسیون روستیک در اتاق خواب

برای ایجاد سبک روستیک در محل زندگی خود حتما لازم نیست در دل طبیعت یا محلی روستایی زندگی کنید بلکه می توان با طراحی خلاقانه و بهره گیری از ساده ترین نکات نمایی روستیک و دنج را رقم زد. برای طراحی به سبک روستیک می توان از ساده ترین لوازم که در طبیعت به راحتی یافت می شوند اعم از چوب، فلز و... بهره برد. در این مقاله با بیان راهکارهایی ساده و متفاوت به شما کمک خواهیم کرد تا دکوراسیون روستیک را در فضای اتاق خواب خود پیاده سازی کنید.

دکوراسیون روستیک در اتاق خواب

در سال اخیر با توجه به شیوع بیماری کرونا عده زیادی در سرتاسر دنیا به دور کاری و کار در منزل مشغول شدند. بنابراین ایجاد یک فضای کار شخصی و منظم بسیار پراهمیت است چرا که برگزاری جلسات کاری آنلاین در محلی نامناسب با قوانین و آداب و رسوم دفتر مغایرت دارد. برای جدا کردن فضای کاری از منزل انتخاب یک میز کار مناسب امری ضروری است. در این مقاله طرح ها و ایده های مختلفی از میز کار را گردآوری کرده ایم که متناسب فضاهای کوچک هستند و می توانند محلی مناسب برای انجام کارهای روزانه شما در منزل و یا برگزاری جلسات آنلاین باشند.

طراحی میز کار در خانه و فضای کوچک

وجود تاب در فضای باغ، ایوان، تراس و...محل مناسبی برای استراحت، خواندن کتاب، چرت زدن و گپ زدن کنار هم می باشد. تاب می توانند تک نفره و یا چند نفره باشند تا به همراه دوست و یا سایر اعضای خانواده خود لحظات زیبایی را سپری کنید. شما می توانید یک تاب را بصورت آماده تهیه کنید و یا با توجه به سبک مورد نظر خود (معاصر، کلاسیک، روستیک و...) به طراحی و ساخت آن بپردازید. در ادامه سعی داریم ایده های مختلفی را که در پیاده سازی یک تاب باغی کارآمد هستند را برای شما عزیزان بازگو کنیم.

طراحی تاب چوبی

وجود شومینه در فضای منزل حس راحتی و نمایی دنج را رقم می زند. شومینه های دو طرفه طراحی معماری بسیار هوشمندانه و چشم نوازی است که در هنگام روشن بودن آتش، گرما و نور را از دو طرف به فضای خانه و اتاق ها منتقل می کند. شومینه های دو طرفه به عنوان یک تقسیم کننده کاربردی اتاق خواب، فضای نشیمن، سرویس بهداشتی و...را به سایر قسمت های منزل پیوند می زنند. در ادامه به بیان نمونه ها و ایده هایی از این طراحی متفاوت و زیبا می پردازیم.

شومینه دو طرفه در دکوراسیون منزل