09127784584، 09121117102، کارخانه : 77390237

telegram instagram

در خانه‌های سنتی و روستیک گذشته، ساعت دیواری با آونگی که در فضایی غم‌انگیز حرکت می‌کرد، رایج بود. دکور از آن روزها تغییر کرده است و ساعت نیز تغییر کرده است. امروزه ساعت ها نه تنها ابزارهایی برای نشان دادن زمان هستند، بلکه آثار هنری نیز هستند. ساعت‌هایی در هر اندازه، رنگ، شکل و جنس برای رفع هر نیازی در بازار موجود است.

این مسئله محل قرارگیری را مطرح می کند. بهترین جهت برای ساعت دیواری کدام است؟ و مهمتر از آن دستورالعمل برای قرار دادن ساعت چیست؟ در ادامه استفاده از ساعت دیواری در دکوراسیون منزل مطابق با اصل واستو بررسی می کنیم.

نکته: واستو شاسترا با کمک گرفتن از جهت قرار گرفتن ساختمان، نسبت بين ساختمان و محيط، ورودي‌ها و خروجي‌ها، شکل ساختمان، وضعيت زمين و بسياري عوامل ديگر، جهان را در ابعاد کوچک‌تر در محيط زندگي بازآفريني و بدين شکل انرژي‌هاي طبيعت را در ساختمان متمرکز میکند.

استفاده از ساعت دیواری در دکوراسیون منزل مطابق با اصل واستو

نکات مهم در استفاده از ساعت دیواری طبق اصل واستو

جهت مناسب ساعت دیواری

جهت های ایده آل برای ساعت های دیواری شرق، غرب و شمال است. جهت جنوبی برای این منظور مناسب در نظر گرفته نمی شود. در حالی که غرب مناسب در نظر گرفته می شود، تنها در صورتی که امکان قرار دادن ساعت در جهت شرق یا شمال وجود نداشته باشد، باید یک گزینه باشد.

نکات قابل توجه:

  • اگر هنگام خواب سرتان در جهت جنوب است، ساعت دیواری را باید در جهت شمالی آویزان کنید.
  • در صورت امکان، ساعت دیواری را تا حد امکان دور از تخت خود قرار دهید. در جهت شرق یا شمال.
  • برای ایجاد رفاه در اتاق خواب، ساعت خود را در جهت شمال قرار دهید.
  • آویزان کردن تقویم یا ساعت در خارج از دیوار خانه اکیداً توصیه نمی شود.

عملکرد و ظاهر ساعت دیواری

مطمئن شوید که تمام ساعت های دیواری خانه شما سالم هستند. اطمینان حاصل کنید که شیشه بدون لک و بدون ترک است. ساعت را به طور منظم تمیز کنید و مطمئن شوید که باتری آن در دسترس است.

سعی کنید مطمئن شوید که ساعت زمان صحیح را نشان می دهد. چند دقیقه جلوتر از زمان مشکلی نیست. با این حال، مطمئن شوید که ساعت از زمان عقب نیست. در صورت بروز مشکل در قطعه زمان خود، سریعا آن را تعمیر کنید. اگر تعمیر امکان پذیر نیست، ساعت را دور بیندازید.

شکل ساعت دیواری

وقتی صحبت از شکل ساعت دیواری می شود، یک ساعت گرد شکل ایده آل است. بنابراین، اگر به خرید ساعت فکر می کنید، شکل گرد را انتخاب کنید.

ساعت‌های آونگی در اتاق خواب یک نهی شدید هستند. این ساعت ها می توانند در فضای زندگی شما ناهماهنگی ایجاد کنند. اگر یک ساعت آونگی در هر قسمت دیگری از خانه خود دارید، مطمئن شوید که در جهت شرق است.

رنگ ساعت دیواری

اگر می‌پرسید کدام رنگ ساعت مطابق با Vaastu است، این نکات به شما کمک خواهد کرد.

اگر ساعت شما در جهت شمالی خانه شما است، مطمئن شوید که رنگ آن خاکستری، سفید یا متالیک است.

اگر آنها ساعت‌های زنگی هستند، بهترین کار این است که صدای زنگ‌های دلپذیری داشته باشند. ساعت های چوبی جذابیت خاص خود را در این زمینه دارند.

استفاده از ساعت دیواری در دکوراسیون منزل مطابق با اصل واستو

مکان های نا مناسب برای آویزان کردن ساعت

  • از قرار دادن ساعت در درها خودداری کنید. این بهترین جهت برای ساعت دیواری نیست.
  • مکان های کنار سیم ها و پریزهای برق مکان مناسبی برای ساعت شما نیستند. نه تنها به این دلیل که جذابیت طراحی ندارد، بلکه به این دلیل که انرژی منفی را جذب می کند.
  • اگر عکس یکی از اقوام فوت شده روی دیوار خود دارید، بهتر است ساعت خود را در کنار آن قرار ندهید.
  • از قرار دادن ساعت های آونگی در اتاق خواب خودداری کنید.
  • مطمئن شوید که هیچ انعکاسی از تخت شما در شیشه ساعت دیواری شما وجود ندارد. قبل از قرار دادن ساعت، صفحه ساعت را برای انعکاس از همه زوایا بررسی کنید.
  • اگر قبلاً یک ساعت دیواری با تصاویر مبارزه، جنگ یا فقر دارید، فوراً آن را بردارید زیرا بدشانسی به همراه دارد. تصاویر نزاع و خون ریخته شده نیروهای منفی را جذب می کند و بدشانسی می آورد.

ساعت ها و اهمیت آنها

ساعت نشان دهنده گذر زمان است و در طول سال ها همیشه در بسیاری از فرهنگ ها مهم بوده است. در زمان‌های قدیم در غرب، زمانی که شخصی از دنیا می‌رفت، ساعت متوقف می‌شد که به معنای زمان مرگ بود. و خرافات در مورد ساعت های شکسته که دوباره شروع به کار می کنند یا زنگ می زنند شایع بود. به عنوان هشداری در مورد نزدیک شدن به مرگ در نظر گرفته شد.

در دهه 1800 اعتقاد بر این بود که چرخاندن عقربه های ساعت به عقب باعث بدشانسی می شود. خرافات و باورهای مربوط به ساعت از مکانیسم قطعه زمان ناشی می شود که از چرخ های زیادی تشکیل شده است.

هدیه دادن یک ساعت در بسیاری از فرهنگ ها ناخوشایند تلقی می شد. برخی از این باورها هنوز پابرجا هستند.

واستو و فنگ شویی نیز، قرار دادن ساعت را قابل توجه می دانند. جایی که آن را قرار می دهید می تواند انرژی خانه شما را تغییر دهد.

انرژی مثبت در یک فضای زندگی مهم است. و قرار دادن ساعت ها می تواند معادله زندگی شما را تغییر دهد و آرامش، شادی و رفاه را به ارمغان بیاورد. یک قدم در مسیر درست، گرفتن یک ساعت چوبی گرد است!

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید