معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77339755

telegram instagram

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که طرح میزی را پسندیده باشید ولی به دلیل نداشتن صندلی، آن را خریداری نکرده اید. توجه کنید که میز و صندلی لازم نیست باهم مطابقت داشته باشند بلکه صندلی ها باید متناسب با سبک و مقیاس میز باشند. در ادامه این مقاله نکات مهم در انتخاب صندلی برای میز غذا خوری را بررسی خواهیم کرد.

انتخاب صندلی مناسب برای میز غذاخوری

نکات مهم در انتخاب صندلی برای میز نهارخوری

مقیاس

برای راحتی بیشتر مقیاس های مربوط به میز و صندلی نهارخوری باید باهم سازگار باشند. بیشتر میزهای نهارخوری از70 تا 75 سانتی متر ارتفاع دارند. ارتفاع 75 سانتی متر متداول ترین آن است. بنابراین فاصله صندلی ها تا لبه میز حدودا باید بین 20 تا 35 سانتی متر باشد.

ارتفاع صندلی

برای در نظر گرفتن ارتفاع مناسب صندلی تا میز، لازم است صندلی های مختلف را امتحان کنید. برای این کار می توانید با مراجعه به فروشگاهی با تنوع محصول زیاد و استفاده از نوار نازک کوچک فاصله دقیق را اندازه بگیرید.

توجه داشته باشید که از بالای میز تا نشیمن را اندازه گیری کنید. نکته دیگر در اندازه گیری توجه به جنس نشیمن است. نشیمن های سخت کمتر فرو می روند درحالیکه نشیمن نرم در هنگام نشستن تفاوت زیادی در اندازه گیری صحیح ایجاد می کند.

انتخاب صندلی مناسب برای میز غذاخوری

عرض و عمق صندلی

مقیاس مربوط به ارتفاع به تنهایی کاربردی نخواهد بود. بلکه صندلی ها باید به راحتی در زیر قرار بگیرند. صندلی هایی که در هر انتهای میز نهارخوری بیضی یا مستطیل شکل هستند، باید بدون برخورد پایه ها با یکدیگر قرار بگیرند. این مسئله در مورد میزهای مربعی و گرد نیز صادق است. بین هر صندلی لازم است حداقل 5 سانتی متر فاصله باشد.

دسته و ارتفاع پشت صندلی

اگر از صندلی های دسته دار استفاده می کنید، مطمئن شوید که دسته ها در قسمت پایین رویه میز کشیده نشوند. چراکه این مسئله علاوه بر آسیب به دسته ها، صرف غذا را نیز با ناراحتی مواجه میسازد.

نکته دیگر تفاوت میان ارتفاع میز و پشتی صندلی ها است. مطمئن شوید که پشتی صندلی ها بلند تر از قسمت رویه میز هستند. اختلاف ارتفاع 5 سانتی متر حداقل این مقدار است در غیر اینصورت ظاهر صندلی ها زشت به نظر خواهد رسید.

سبک طراحی صندلی

افزون بر موارد گفته شده سازگاری سبک طراحی میز و صندلی ها نیز بسیار اهمیت دارد. انتخاب میز و صندلی با یک عنصر مشترک معمولا تضمین میکند که در کنار هم ظاهر خوبی دارند. این عنصر مشترک می تواند سبک طراحی ( روستیک، مدرن، کلاسیک و...)، جنس پایه میز، پالت رنگی و.. باشد.

مانند اکثر قوانین تزئین موارد استثنایی نیز وجود دارد که سبک های طراحی مختلف می توانند به زیبایی باهم ترکیب شوند. توجه کنید یکسری از سبک ها با یکدیگر همخوانی نداشته و ظاهر ناخوشایندی ایجاد می کنند.

در متن بالا نکات مهم که در انتخاب صندلی میز نهارخوری کاربردی هستند را مطالعه کردید. توجه به این موارد می تواند به شما کمک کند به طرح دلخواهتان برسید.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 09121117102، 09014152580 و 77339755 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید