معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77390237

telegram instagram

انتخاب فرش اتاق ناهارخوری جدا از محافظت از کف یا حتی ایجاد یک بافت نرم در زیر پا، بیشتر اوقات برای زیبایی است یا برای تکمیل مبلمان و افزودن جذابیت بصری بیشتر به دکوراسیون منزل می باشد.

یک فرش فقط به کف پوش محدود نمی شود. از فرش ها می توان به عنوان دیوار آویز یا تابلو برای برجسته سازی یا ایجاد علاقه بصری بیشتر استفاده کرد. اما چگونه می توان فرش مناسب برای اتاق غذا خوری یا زیر میز نهارخوری انتخاب کرد؟ در ادامه این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد.

انتخاب فرش مناسب برای اتاق غذاخوری

عوامل موثر بر انتخاب فرش اتاق غذاخوری

اندازه فرش

اگرچه اندازه هنگام انتخاب هر فرش یک نکته مهم است، اما هنگام خرید فرش اتاق ناهارخوری دارای اهمیت بیشتری است.

  • ست متناسب با میز ناهارخوری: در حالت ایده آل ، فرش اتاق ناهارخوری باید آنقدر بزرگ باشد که به شما اجازه دهد میز و صندلی غذاخوری خود را روی آن قرار دهید. باید فضای کافی وجود داشته باشد تا وقتی صندلی ها از میز دور می شوند، باز هم پایه های پشتی روی فرش قرار بگیرند.
  • اتاق را اندازه بگیرید: بررسی کنید که فرش شما در اتاق چطور قرار دارد.
  • بیش از حد کف زمین را نپوشانید: اندازه ای را انتخاب کنید که اجازه دهد فرش قبل از رسیدن به پایه های جلوی بوفه، میز کنسول و یا هر مبلمان دیگری غیر از میز و صندلی هایی که در اتاق دارید، پایان یابد. هرگز فقط پایه های جلوی یک مبلمان را روی فرش قرار ندهید زیرا روی تعادل تأثیر می گذارد. اگر راهی برای جلوگیری از این کار وجود ندارد، پایه های عقب را روی میله های لاستیکی یا چوبی قرار دهید.

انتخاب فرش مناسب برای اتاق غذاخوری

شکل فرش

بیشتر فرش های اتاق ناهارخوری مستطیل هستند، اما هر شکلی می تواند کارساز باشد. این که فرش منعکس کننده شکل میز باشد طرحی چشم نواز خواهد بود. به عنوان مثال ، یک میز باریک و بلند با یک فرش مستطیل باریک به بهترین شکل دیده می شود و یک فرش گرد یا بیضی شکل زیر یک میز گرد یا بیضی نمای زیباتری ایجاد می نماید.

انتخاب فرش مناسب برای اتاق غذاخوری

متریال فرش

در نظر بگیرید که بر روی فرش اتاق غذاخوری مبلمان سنگینی قرار می گیرد یا خیر. همچنین صندلی ها بیرون کشیده می شوند و به داخل رانده می شوند. حوادث ناشی از غذا نیز ممکن است اتفاق بیفتد و حتی اگر هرگز نشت قابل توجهی رخ ندهد خرده ریزهایی وجود دارد. بنابراین متریال یا جنسی که انتخاب می کنید در ماندگاری فرش تاثیر زیادی دارد. قابل درک است که بودجه شما نیز ممکن است نقش مهمی در انتخاب جنس آن داشته باشد.

  • به فرسودگی فکر کنید: یک فرش غذاخوری به احتمال زیاد ترافیک پا را به خود جلب می کند، بنابراین فرشی که به راحتی تمیز می شود، در برابر استفاده زیاد مقاومت می کند. اگر مواد طبیعی را ترجیح می دهید، توجه داشته باشید که فرشهای ابریشمی یا نخی در برابر این نوع استفاده مقاومت نمی کنند. پشم انتخاب خوبی برای فرش اتاق غذا خوری است.
  • نگهداری آسان: الیاف ساخته شده توسط انسان به راحتی تمیز و نگهداری می شوند.

رنگ و الگو

انتخاب رنگ یا الگو یک نکته مهم است. این دو عنصر جذابیت بصری زیادی را در اتاق غذاخوری رقم می زنند.

  • در مورد هدف فرش تصمیم بگیرید: رنگ فرش شما می تواند نقطه شروع طرح رنگ اتاق یا راهی برای ترکیب رنگها باشد. بنابراین در مورد چگونگی استفاده از رنگ فرش اتاق ناهارخوری خود تصمیم بگیرید.
  • فرش های چند رنگ و طرح دار: این فرش دیرتر کثیف می شوند.
  • طرح راه راه: این عنصر محبوب در طراحی می تواند فضای اتاق را وسیع تر یا طولانی تر نشان دهد.
  • سبک یا دوره را مطابقت دهید: الگویی را انتخاب کنید که با دوره مبلمان هماهنگ باشد. یک فرش ایرانی یا شرقی با مبلمان سنتی و سبک دکوراسیون روستیک حال و هوای مناسبی را ایجاد می کند. در حالی که یک فرش ساده با الگوی راه راه یا هندسی با قطعات مدرن میانه قرن همخوانی بهتری دارد.

در متن بالا نکات مهم در انتخاب فرش مناسب اتاق غذا خوری را مطالعه کردید. گروه دکوراسیون روستیک لومه همواره یاری رسان شما عزیزان در ایجاد طرح های دلخواهتان خواهد بود.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید