09127784584، 09121117102، کارخانه : 77390237

telegram instagram

دیوارهای تخته‌ای چوبی افزودنی شگفت‌انگیز برای هر فضایی هستند، اما فاکتورهای زیادی برای انتخاب وجود دارد از مواد، نصب و نگهداری گرفته تا برنامه ریزی و طراحی.

یکی از سوالاتی که زیاد می شنویم این است که "از چه چوبی برای دیوار چوبی و دیوارکاری استفاده کنم؟" خوب، وقتی نوبت به انتخاب روکش چوبی برای یک دیوار برجسته یا ویژه می‌رسد، باید چند فاکتور مختلف را در نظر گرفت که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

انتخاب چوب مناسب برای دیوارکاری

موارد مهم در انتخاب چوب مناسب برای دیوار کاری

هزینه

بله، بهتر است آن را از سر راه بردارید. اگر قصد دارید از چوب جامد برای ساختن یک دیوار تخته چوبی از ابتدا استفاده کنید، چوبی که خریداری می کنید تأثیر زیادی بر هزینه پروژه خواهد داشت.

ارزان ترین انتخاب: تخته سه لا یا کاج

برخی از افراد تخته سه لا را انتخاب می کنند و با استفاده از اره رومیزی آن را به شکل تخته در می آورند، در حالی که برخی دیگر به سراغ چوب کاج می روند که گاهی اوقات می توان آن را در تخته های نازک تر از یک مغازه چوب فروشی یا فروشگاه لوازم خانگی خریداری کرد. هر کدام از این گزینه‌ها برای خرید مواد اولیه به‌خاطر خودتان مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهند بود.

فواید استفاده از تخته سه لا و چوب کاج

  • کار با آن آسان است.
  • بودجه پسند
  • می توان به راحتی آنرا رنگ آمیزی کرد.

معایب:

  • چوب نرم خیلی خوب رنگ نمی گیرد.
  • کاج نرم است، به راحتی فرو می رود و/یا خراش می بینید.

هزینه متوسط: پانل های دیواری چوبی از پیش ساخته شده

اگر نمی‌خواهید وقت زیادی را صرف ساختن تک تک تخته‌ها از ابتدا کنید، پانل‌های دیواری چوبی از پیش ساخته شده ممکن است برای شما مناسب باشند.

آنها روکش چوب سختی دارند که از بلوط سفید یا گردو ساخته شده است، با هسته ام دی اف که به طور کامل مهندسی شده است. فقط وجود چوب سخت روی سطح، آنها را در قیمت مناسب نگه می‌دارد، بدون اینکه زیبایی غیرقابل انکار الگوهای دانه‌های چوبی درجه یک را قربانی کند.

انتخاب گران و ارزشمند: گردوی جامد یا بلوط سفید

گردو و بلوط سفید نمادین‌ترین بافت‌های چوبی هستند، مخصوصاً وقتی صحبت از دیوارپوش‌های چوبی به میان می‌آید. دانه گردو از دوران نمادین طراحی اواسط قرن الهام می گیرد، در حالی که بلوط سفید زیبایی شناسی نوردیک و اسکاندیناوی را تعریف می کند. از برخی از نکات زیر برای انتخاب آنچه برای شما مناسب است استفاده کنید، اما فقط بدانید که دلیلی وجود دارد که این بافت‌های چوبی بسیار منحصر به فرد هستند: قیمت.

گردو و بلوط هر دو از چوب های سخت هستند، به این معنی که درختانی که از آنها می آیند تراکم بیشتری دارند و رشد آنها بیشتر طول می کشد. این تراکم باعث دوام بیشتر (و زیبایی فوق العاده) آنها می شود، اما سرعت رشد آهسته آنها را گران تر می کند. این یک مبادله است، اما بسته به بودجه و محدوده پروژه شما، تخته های گردوی جامد می توانند جلوه های خیره کننده ای ایجاد کنند.

آخرین نکته در مورد این چوب های سخت فوق العاده این است که اگر یک متخصص باتجربه نیستید، یک متخصص را استخدام کنید. سختی چوب می‌تواند کار با آن را دشوار کند، و با هزینه‌ای که برای هر تخته می‌پردازید، نمی‌خواهید مرتکب اشتباه شوید.

انتخاب چوب مناسب برای دیوارکاری

سبک دکوراسیون

شناسایی سبک دکوراسیون موجود در انتخاب چوب مناسب برای دیوار برجسته چوبی شما بسیار مهم است. شما می خواهید بقیه اتاق و موادی که آن را پر می کند را بررسی کنید. کفپوش، مبلمان، وسایل روشنایی شما چه متریالی است؟ رنگ دیوارها، سقف چه رنگی است؟ همه چیزهای مهم که باید به آنها توجه داشته باشید.

اگر دیوارهای شما تیره‌تر شده‌اند، چوب روشن‌تر مانند کاج یا بلوط برای اضافه کردن رنگ روشن‌تر به فضا بدون احساس اجبار مناسب است. در مقابل دیوارهای سفید کاملاً با تخته های چوب بلوط دودی یا گردو جفت می شوند، زیرا چوب از دیوار بیرون می زند و چشم را به سمت بالا به فضا می کشاند.

در نهایت، در حال حاضر چه چوب هایی در فضایی دارید که می خواهید نگه دارید؟ پایه‌های میز چوبی و صندلی، پایه‌های مبل، پایه‌های تلویزیون و میزهای قهوه‌خوری ممکن است همه دارای عناصر چوبی باشند.

انتخاب چوب مناسب برای دیوارکاری

سبکی که دنبالش هستید

میلیون‌ها سبک مختلف طراحی داخلی وجود دارد و میلیون‌ها سبک دیگر فقط ترکیبی از آن‌ها هستند. خبر خوب این است که دیوارهای دارای پانل‌های چوبی، پس‌زمینه‌ای ماندگار را برای زیبایی‌شناسی بی‌پایان فراهم می‌کنند، بنابراین شما می‌توانید سبک در حال تکامل خود را برای سال‌های آینده در اطراف آن قرار دهید.

در حال حاضر، فقط روی احساس کلی تمرکز کنید که می خواهید فضا تراوش کند.

سبک‌هایی مانند معاصر، اسکاندیناوی، روستیک و سایر سبک‌ها را می‌توان در اطراف یک دیوار برجسته چوبی با چوب روشن مانند کاج، بامبو یا بلوط سفید طراحی کرد.

اگر فضا را بالغ و ظریف می بینید، ممکن است بخواهید به چوب سخت تری مانند گردو، بلوط قرمز یا ساج برسید. یک دیوار یا سقف برجسته چوبی با استفاده از این مواد کاملاً با هر سبکی از مدرن اواسط قرن گرفته تا روستیک مناسب است.

در متن بالا نکات مهم در انتخاب چوب مناسب برای دیوار کاری را مطالعه کردید.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید