معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77390237

telegram instagram

جزایر آشپزخانه از نوع ساده و ارزان تا پیچیده و گران قیمت موجود هستند. نقطه تفکیک مهم بین جزیره آشپزخانه قابل حمل یا سیار و جزیره دائمی یا ثابت است.

مهم نیست که چه نوع جزیره ای دارید، مطمئن شوید که مکان آن کاربردی است: حتی زیباترین جزیره ها نیز اگر به طرز نامناسبی در جای خود قرار گرفته باشد یا برای فضا خیلی بزرگ باشد، مفید یا کاربردی نخواهد بود.

در ادامه این مقاله چند نوع کلی از جزایر آشپزخانه را که انواع دکوراسیون منزل خصوصا دکوراسیون روستیک کاربردی هستند، بررسی می کنیم.

انواع جزیره آشپزخانه

جزایر آشپزخانه اصلی و کاربردی

جزیره چرخ دستی

چرخ دستی‌های رولینگ بیشتر شبیه قسمت‌های آماده‌سازی قابل حمل هستند که در کنار آشپزخانه نگه می‌دارید تا اینکه به‌صورت برجسته و دائمی در کنار کانترهای اصلی خود قرار بگیرند.

مزایا

مقرون به صرفه

قابل جابجایی است

معایب

ممکن است قفل چرخ ها باز شود و باعث چرخش شود.

برای حرکت سنگین است

انواع جزیره آشپزخانه

جزیره آشپزخانه کوچک و غیر قابل حمل

تفاوت این جزایر با جزایر قابل حمل و چرخ دستی که در بالا ذکر شد در این است که چرخ در پایین ندارند. مهمتر از آن، آنها در واقع تلاش می کنند تا از یک جزیره آشپزخانه سنتی یا روستیک تقلید کنند.

ممکن است از کوچک بودن این جزایر متعجب شوید: از آنجایی که آنها به صورت بسته بندی شده فروخته می شوند و اغلب برای شما حمل و نقل یا پست می شوند، باید نسبتاً فشرده باشند و طول آنها حداکثر چهار فوت است.

مزایا

ساده و سرراست

بیشتر شبیه یک جزیره است تا یک گاری

معایب

حرکت در اطراف مشکل است

انواع جزیره آشپزخانه

میز جزیره آشپزخانه

طبقه بندی جدولی که معمولاً یک جزیره در آن قرار دارد، اغلب دشوار است. این جزیره دارای چهار پایه و یک صفحه صاف است، بنابراین یک میز است، اما در جایی قرار دارد که معمولاً جزیره است، بنابراین باید یک جزیره باشد. این چیزی نیست جز یک میز که به عنوان جزیره ای برای تهیه غذا استفاده می شود.

مزایا

آوردن و راه اندازی آسان

آسان برای حذف

معایب

بدون ظرف، سینک، یا آب پاش

می تواند با فشار زیاد جابجا شود.

انواع جزیره آشپزخانه

کابینت پایه با کانتر

این جزیره ای است که هم جنس کابینت ها ساخته شده است: یک کابینت پایه (یا دو یا چهار) که روی آن موارد مختلف قرار می گیرد.

این نوع جزیره توکار که روی زمین ثابت می شود، دائمی محسوب می شود.

مزایا

ساده ترین جزیره آشپزخانه توکار

قابل انعطاف

معایب

مواد میز باید به اندازه برش داده شود.

باید ساخته شود.

انواع جزیره آشپزخانه

جزیره کاملاً کاربردی (برق و آب)

کابینت تمام چوب

جزیره آشپزخانه کاملاً کاربردی همه کارهایی را که میزهای اولیه انجام می دهند انجام می دهد: برق، سینک، زهکشی و فضای کافی روی میز.

هزینه های نصب این نوع جزیره به دلیل اضافه شدن لوله بیشتر میشود.

مزایا

فضای کار آشپزخانه را عملا دو برابر می کند

به خانه ارزش می افزاید

معایب

نصب گران است

اگر تصمیم بگیرید که آن را نمی خواهید، حذف آن دشوار است

انواع جزیره آشپزخانه

جزیره آشپزخانه دو طبقه آشپزی/غذا

آیا جزیره آشپزخانه برای آشپزی است یا جزیره آشپزخانه برای غذا خوردن؟ این جزیره این دو عملکرد را با هم ترکیب می کند اما همچنان آنها را جدا می کند به طوری که پخت و پز در سطح پایین تر و غذا خوردن در سطح بالاتر انجام می شود.

این نوع جزیره از نظر ارگونومی باید بطور صحیح طراحی شود ولبه از سطح پخت و پز به سطح غذاخوری کل فضای آماده سازی را کاهش دهد.

مزایا

از نظر ارگونومی درست است

بسیار کاربردی

معایب

تقسیم ناخوشایند فضا

می تواند آشپزخانه را از منطقه مجاور جدا کند

انواع جزیره آشپزخانه

در متن بالا 6 مورد از کاربردی ترین و اصلی ترین جزایر آشپزخانه را به همراه مزایا و معایب بررسی کردیم. با بهره گیری از این مطالب کوتاه و ساده می توانید انتخاب مناسب تری داشته باشید.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید