09127784584، 09121117102، کارخانه : 77390237

telegram instagram

انواع شلف دیواری دیواری و انواع دیگری از شلف وجود دارند که هدف نهایی شما را، چه سبک (روستیک، مدرن و ...) و چه صرفاً برای ایجاد فضای ذخیره‌سازی، برآورده می‌کنند. در این مقاله با انواع شلف های چوبی در دکوراسیون داخلی آشنا میوشید تا دیدگاه بهتری پیدا کنید.

انواع شلف های چوبی در دکوراسیون داخلی

انواع مختلف شلف چوبی در دکوراسیون

شلف دیواری با پایه ثابت

قفسه بندی پایه ثابت احتمالاً یکی از رایج ترین ترتیبات است، به ویژه به این دلیل که به عنوان ایمن ترین نیز معرفی می شود. در این سیستم، براکت‌ها یا پایه ها به دیوارها و قفسه‌هایی روی آن‌ها متصل می‌شوند. مزیت این سیستم این است که با اتصال به دیوار، احتمال سقوط یا شکستن آن کمتر است. این یک گزینه عالی برای خانه هایی با کودکان نوپا یا حیوانات خانگی است.

انواع شلف های چوبی در دکوراسیون داخلی

شلف چوبی دیواری شناور

برخلاف قفسه های پایه ثابت، قفسه های شناور هیچ تکیه گاه قابل مشاهده ای ندارند و به نظر می رسد که به تنهایی روی دیوار آویزان شده اند. ساختن این قفسه‌ها آسان است و برای کسانی که نمی‌خواهند پایه‌های ضخیم یا قلاب‌ها دیوارهایشان را خراب کند، یک موهبت است. اگر قفسه های دیواری شناور به طور ایمن و از مواد مناسب ساخته شده باشند، پایدار هستند و می توانند وزن مناسبی را تحمل کنند.

انواع شلف های چوبی در دکوراسیون داخلی

قفسه های توکار

این قفسه ها به طور کاربردی از طاقچه های موجود استفاده می کنند. قفسه های توکار به معنای واقعی کلمه در یک گوشه یا تورفتگی ساخته می شوند و از دیوارهای موجود طاقچه به عنوان تکیه گاه استفاده می کنند. بسته به فضایی که دارید، می‌توانید چندین قفسه نصب کنید و یک قاب یا درب اضافه کنید تا هر چیزی را که نمایش می‌دهید ایمن‌تر کنید.

انواع شلف های چوبی در دکوراسیون داخلی

شلف دیواری آویزان

همانطور که از نام آن پیداست، شلف‌های آویز قفسه‌هایی هستند که روی لوله‌ها، طناب‌ها یا سایر اشکال تکیه‌گاه آویزان شده‌اند. آن‌ها فوراً به اتاق زیبایی خاصی اضافه می‌کنند. این قفسه‌های دیواری بسته به سبکی که انتخاب می‌کنید متفاوت هستند – در قفسه‌های صنعتی از چوب و لوله استفاده می‌شود در حالی که طناب‌ها و تخته‌های چوبی سبک، حال و هوای غیرمتعارف دکوراسیون روستیک را القا می کنند.

انواع شلف های چوبی در دکوراسیون داخلی

قفسه های ایستاده

قفسه های ایستاده را می توان در مقابل دیوار یا روی زمین قرار داد. آنها بهترین استفاده را به عنوان قفسه کتاب دارند، اما همچنین می توانند به عنوان نمایشگرهایی برای عکس و نقاشی های کوچک استفاده شوند. نوع کلاسیک قفسه های ایستاده با پشتی مستقیم و از فلز ساخته شده اند. با این حال، اگر چیزی مدرن‌تر می‌خواهید، می‌توانید انواع چوبی را نیز انتخاب کنید.

انواع شلف های چوبی در دکوراسیون داخلی

شلفهای نردبانی

قفسه‌های نردبانی راه سرگرم‌کننده دیگری برای زیباتر کردن فضای شما با اضافه کردن فضای ذخیره‌سازی هستند. این نوع قفسه ها در ساخت خود شبیه به نردبان هستند. بسته به سبکی که انتخاب می کنید، "پله ها" یا از نظر اندازه برابر هستند یا از بالا به پایین بزرگتر می شوند. سبک دوم برای قرار دادن اقلام با اشکال و اندازه های مختلف ایده آل است.

انواع شلف های چوبی در دکوراسیون داخلی

قفسه های باز و بسته

این طرح شلف از سبک صنعتی الهام گرفته است. این نوع قفسه ها معمولا در فریم های فلزی با تعدادی واحد بسته و تعدادی قفسه باز عرضه می شوند. بنابراین، می توان از آن برای ذخیره سازی و نمایش استفاده کرد. آنها همچنین پارتیشن های کاربردی عالی می سازند.

انواع شلف های چوبی در دکوراسیون داخلی

این نوع قفسه های متمایز فوراً ظاهر اتاق را ارتقا می دهند و فضای مورد نیاز را برای نمایش کتاب ها و کلکسیون ها فراهم می کنند.

در متن بالا انواع شلف های چوبی رایج در دکوراسیون داخلی منزل را بررسی کردیم. شلف چوبی یکی از محبوبترین و کاربردی ترین المان ها در دکوراسیون است که با بهاره گیری از نکات کوتاه بالا می توانید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید