معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77390237

telegram instagram

دلایل زیادی وجود دارد که چرا چوب بهترین گزینه برای دکوراسیون داخلی است. ببادوام است و تقریباً با هر سبک طراحی از دکوراسیون روستیک گرفته تا دکوراسیون مدرن و مینیمال،د به خوبی مطابقت دارد. بنابراین، هنگامی که به دنبال بازسازی فضای داخلی خود هستید، ممکن است بخواهید چوب را به عنوان اولویت اصلی خود در نظر بگیرید.

مشکل چوب این است که انواع مختلفی از آنها وجود دارد و پیدا کردن نوع مناسب آن دشوار است. بنابراین، شما باید بیاموزید که چگونه نوع مناسب چوب را برای نیازهای خود انتخاب کنید. با این اوصاف، در ادامه راهنمای سریع و کوتاهی در مورد نحوه انتخاب انواع چوب متناسب برای دکوراسیون داخلی منزل را مطالعه می کنید.

انواع چوب مناسب برای دکوراسیون داخلی منزل

راهنمای انتخاب انواع چوب مناسب برای دکوراسیون داخلی منزل

چوب بلوط

بلوط به دلیل سختی، بافت زیبا و رنگ‌بندی متمایز، یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای چوب سخت در جهان است. اگر به دنبال یک گزینه چوبی هستید تا خانه خود را شبیه یک کلبه روستیک در کوهستان کنید، بلوط بهترین گزینه است. رنگ قهوه ای تیره قابل تشخیص کمک می کند تا خانه سایه دارتر از بسیاری از گزینه های چوبی دیگر به نظر برسد. این به فضای داخلی احساس آرامش بیشتری می دهد.

بیش از 600 گونه مختلف بلوط وجود دارد و همه آنها ویژگی ها و هویت خاص خود را دارند که هیچ نوع ماده چوبی دیگری آن را ندارد. به عنوان مثال، بلوط قرمز دارای رنگ قرمز تیره و تقریباً زرشکی قهوه ای است که آن را به یک ماده عالی برای کابینت و کفپوش تبدیل می کند. از سوی دیگر، بلوط سفید بافتی نرم‌تر با گوشت نرم‌تر دارد و برای میز و صندلی مناسب است.

چوب سدر

قابل تشخیص ترین قسمت چوب سرو، دانه های آن است. وقتی سرو را در امتداد دانه‌های آن می‌برید، برآمدگی‌های مستقیم و بلندی را می‌بینید که به شکل موجی از یک سر تا سر دیگر کشیده شده‌اند. این امر سرو را به گزینه ای شگفت انگیز برای روی میز تبدیل می کند، زیرا الگوی زیبایی شناسی کاملی به آن می بخشد که تقریباً با هر سبک اتاق بیرونی سازگار است. سدر برای قرن ها به عنوان ماده ای برای کشتی ها و قایق ها مورد استفاده قرار گرفته است.

به همین دلیل، می دانید که چوب بادوامی است و می تواند فشار زیادی را تحمل کند. اگر به دنبال مواد چوبی هستید که سالیان دراز همراه شما باشد، نباید فراموش کنید که سرو را در لیست خود قرار دهید.

چوب پادوک

اگر به چوب قرمز علاقه دارید، مطمئناً پادواک همان چیزی است که به دنبال آن هستید. منشأ این چوب در آسیا است، زیرا رنگ قرمز روشن معمولاً فقط در خانواده درختان Pterocarpus یافت می شود که فقط در جنوب آسیا و شمال آفریقا رایج است. بافت چوب پادواک کمی سفت تر از بلوط قرمز است، اما همچنین بسیار قوی تر است. چوب پادواک به دلیل رنگ و دوام قابل توجهی که دارد یک ماده محبوب برای بسیاری از انواع مبلمان است.

چوب ساج

برخی از افراد چوب ساج را ترجیح نمی دهند زیرا فکر می کنند رنگ تیره و دانه های گرد آن به خوبی با دکوراسیون داخلی جور در نمی آید، اما اشتباه می کنند. اگر می دانید که چگونه رنگ ها و الگوها را در خانه خود به کار ببرید، چوب ساج بازی دکوراسیون شما را به سطح متفاوتی ارتقا می دهد. به علاوه، چوب ساج در مقایسه با بسیاری از گزینه های دیگر، به طرز باورنکردنی پیر می شود، زیرا به راحتی مانند بسیاری از انواع مختلف چوب، خراشیده یا تیره نمی شود. علاوه بر این، هنگامی که واقعاً پیر شوند، رنگ خاکستری مایل به نقره‌ای به خود می‌گیرند که به زیبایی بافت‌ها و دانه‌ها کمک می‌کند.

چوب گردو

چوب گردو دارای رنگ قهوه ای است که کمی با رنگ مایل به خاکستری کم رنگ می شود، اما ماده ای عالی برای کفپوش است. گردو برای بسیاری از انواع مبلمان مانند صندلی، میز غذاخوری و کمد استفاده میشود. علاوه بر این، چوبگردو نسبتاً بادوام است، زیرا می تواند اصطکاک زیادی را بدون شکستن یا تغییر رنگ تحمل کند. اگرچه گردو ممکن است به نگهداری دقیق تری نیاز داشته باشد، اما زیبایی طبیعی آن قطعا ارزش تلاش را دارد.

در متن بالا چند نمونه از محبوب ترین انواع چوب که در دکوراسیون داخلی منزل به کار می روند را مطالعه کردید. همچنین راهنمای کوتاهی از ویژگی های آنها را مطالعه کردید.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید