مدیریت: 09121117102 ; معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77339755

telegram instagram

ایده هایی در این مقاله و مقاله بعدی مطرح می شود که به شما در داشتن سبک روستیک در دکوراسیون آشپزخانه خود کمک خواهده کرد.

ایده برای دکوراسیون آشپزخانه - دکوراسیون روستیک آشپزخانه

تصور کنید که شما در یک آشپزخانه با دکوراسیون روستیک قرار دارید و محیط گرم و دوستانه آن را که با چوب های سالخورده کابینت و اجاق پخت و پز قدیمی مزین شده و بوی درخت کاج که در تمام خانه منتشر شده است، می ستایید. شما خود را بر روی صندلی و مبلمان با طراحی فوق العاده بی نظیر رها می کنید و پاهای خود را به اجاق چوبی نزدیک نگه میدارید تا انگشتان خود را گرم نگه دارید. گرمای سوختن چوب در اجاق، صدای جوشش کتری را در می آورد و سرتاسر این آشپزخانه بی نظیر را پر می کند.

زندگی در یک شهر بزرگ و شلوغ را کنار بگذارید و رویا پردازی کنید که زندگی در یک منطقه روستایی برای لحظه ای چگونه خواهد بود. ما در این مقاله در مورد آشپزخانه های روستایی صحبت نمی کنیم که همه جای آن را پارچه های سنتی پر کرده است و در آن از مرغ و خروس سرامیکی برای تزیین طاقچه های آن استفاده شده است بلکه به جای این موارد، عکس و توضیحاتی در این مقاله موجود است که می تواند به شما در استفاده از مصالح طبیعی مانند بافت های خاص چوب، سنگ های قدیمی، تیرک های چوبی و تعدادی از نشانه های غیر قابل انتظار مدرن کمک کند. با استفاده و تلفیق این موارد می توانید سبک روستیک و روستایی بسیار شگفت انگیزی را ایجاد نمایید.

در ادامه ایده هایی برای ایجاد این حس روستیک در دکوراسیون آشپزخانه شما مطرح می کنیم که باعث ایجاد حس خوشایندی برای شما در منزل شود:

 

1- استفاده از چوب رنگ تیره با تناژ قرمز و علائم موجود بر روی چوب

تخته های پهن چوبی کف زمین، تیرک های چوبی سقف، کابینت چوبی به سبک قدیمی، صندلی های قدیمی و لوسترها و همه این مصالح فوق العاده چوبی، روح طبیعت را به داخل دکوراسیون آشپزخانه می آورد.

گره ها در دیوارهای چوبی ساخته از درخت کاج، نشان می دهد که کجا شاخه های درخت برای اولین بار رشد کرده است، شیارهای بر روی چوب های سقف نشان دهنده دست های تاول زده ای است که چوب ها را از پوسته های آنها خلاص کرده اند. تخته های کف آشپزخانه نیز گذشت زمان را زیر پای شما روان کرده است. در صورتی که می خواهید به هنر زیبای دکوراسیون روستیک آشپزخانه دست پیدا کنید باید از چوب و نشانه های چوب به عنوان یک الزام در طراحی خود استفاده نمایید.

 

ایده برای دکوراسیون آشپزخانه - دکوراسیون روستیک آشپزخانه- تناژ قرمز برای دکوراسیون آشپزخانه


این آشپزخانه با حسی مملو از صمیمیت و گرمی، با استفاده از چوب های تیره ساخته شده است و گرمی بسیار فوق العاده ای را از خود انتشار می دهد. استفاده از مجموعه رنگه ای قرمز در کابینت شناور (جزیره) باعث زیبایی فوق العاده این آشپزخانه شده است. اگر می خواهید به یک طراحی دکوراسیون آشپزخانه ای دست پیدا کنید که در آن گرما، صمیمیت و آرامش موج بزند، می توانید از طراحی موجود در این عکس استفاده نمایید.

 

2- بکارگیری مصالح سنگی در طراحی دکوراسیون روستیک

طبیعت برای طراحی دکوراسیون روستیک، چیزهایی بیشتری از چوب به شما ارائه می دهد. سنگ می تواند به عنوان یکی از مصالح فوق العاده ای باشد که به طراحی دکوراسیون روستیک اضافه گردد. علاوه بر اینکه شما از سنگ در طراحی شومینه استفاده می نمایید یا ممکن است دیوارها را به طور کامل با سنگ های رودخانه ای پوشش دهید، در نظر داشته باشید که بهتر است مقداری از مصالح سنگی در آشپزخانه روستیک خود اضافه نمائید. اگر کف پوش های چوبی در آشپزخانه شما زیبا به نظر نمی رسد، ممکن است بتوانید از کف پوش های سنگی در سراسر آن استفاده نمایید. این کار مطمئنا یک تراکم و تجمع بسیار زیبایی را به خانه شما می دهد. برای بهتر دیده شدن این کف پوش بهتر است که قسمت هایی از این کف پوش را با قالیچه بپوشانید که بسیار گرمتر و صمیمانه تر به نظر آید. همچنین برای رویه های کابینت می توانید از سنگ استفاده کنید.

 

ایده برای دکوراسیون آشپزخانه - دکوراسیون روستیک آشپزخانه- استفاده از مصالح سنگی برای دکوراسیون آشپزخانه


از انواع سنگ هایی که در رویه های کابینت آشپزخانه می تواند استفاده شود می توان از سنگ کوارتز و یا گرانیت نام برد. به صورت کلی بکارگیری هر کدام از محصولات معدنی می تواند انتخاب بسیار خوبی برای طراحی دکوراسیون روستیک باشند.

 

3- تلفیق سبک روستیک با سبک مدرن

شاید یک آشپزخانه با پوشش کامل چوبی مدل دلخواه شما نباشد ولی علاقه دارید که از زیبایی سبک چوبی روستیک در آشپزخانه خود استفاده کنید، پس می توانید نگاهی به آشپزخانه زیر بیندازید که به صورت مدرن تجهیز شده است.  طراحی اصلی این آشپزخانه ترکیبی از کابینت های سفید با دیوارهای به رنگ سیاه و استیل های درخشان می باشد. نگاهی دقیق تر به اطراف آشپزخانه بیندازید، متوجه خواهید شد که کف کاملا چوبی، چهارپایه و صندلی ها و آویز سقفی که به صورت خارق العاده ای چراغ ها به آن وصل شده اند، چوبی هستند که منجر به ایجاد دکوراسیون روستیک مدرن در این طرح می شود.

 

ایده برای دکوراسیون آشپزخانه - دکوراسیون روستیک آشپزخانه- استفاده از سبک مدرن در دکوراسیون آشپزخانه روستیک


این آشپزخانه دارای طراحی دکوراسیون تلفیقی از طراحی مدرن و روستیک بوده و بسیار هوشمندانه طراحی شده است و به صاحبان خانه اجازه می دهد که از هر دو طراحی مدرن و روستیک در یک آشپزخانه منسجم لذت ببرند.

 

4- استفاده از چوب های سفید، روشن و دودی

چوب های به رنگ تیره می تواند برای آشپزخانه های کوچک و کم نور مناسب به نظر نیاید، در چنین آشپزخانه هایی به جای استفاده از رنگ های تیره، می بایست از چوب های سفید و یا رنگ شده روشن استفاده نمود.

تیرک های چوبی که در سقف عکس تجهیز شده اند، چوب هایی به رنگ سفید لک دار هستند که باعث بزرگ تر و روشن تر به نظر آمدن این آشپزخانه روستیک شده اند. همچنین قفسه های طراحی شده نیز چوبی هستند که با رنگ روشن کاجی رنگ آمیزی شده است و باعث شده این آشپزخانه تاریک و خسته کننده نباشد.

 

ایده برای دکوراسیون آشپزخانه - دکوراسیون روستیک آشپزخانه- استفاده از رنگ روشن در دکوراسیون آشپزخانه روستیک


در این طرح دکوراسیون روستیک می توان گفت که هنوز همه چیز علاوه بر مدرن بودن، احساس روستایی بودن و سبک روستیک را القا می کند.

 

5- استفاده از رنگ آمیزی باستانی

استفاده از رنگ های فرسوده، قدیمی و رنگ پریده جزء پایه های اصلی هر دکوراسیون روستیک می باشد. این طرح البته برای شخصیت هایی که روانشاسان آنها را شخصیت های گروه A می نامند نمی تواند مناسب باشد. چون این تیپ انسانها دوست دار خانه های کامل و ارزان می باشند. در عوض افرادی که به نظر بسیار آرام و ریلکس می باشند در این خانه ها می گویند: "خانه ی من خانه ی شماست پس لطفا هر گونه که راحت هستین از خودتون پذیرایی کنید و ازخانه استفاده کنید و حتی می توانید پاهایتان را روی میز بگذارید". پس این سبک خانه برای انسان های آرام و ریلکس بسیار مناسب می باشد.

 

ایده برای دکوراسیون آشپزخانه - دکوراسیون روستیک آشپزخانه- استفاده از رنگ های باستانی و رنگ پریده در آشپزخانه

 

پیدا کردن تجهیزات، اثاث و وسایل به سبک دکوراسیون سبک باستانی و قدیمی در مغازه های عتیقه فروشی راحت می باشد و فقط نیاز هست که به آنجا بروید و یک میز و کابینت برای آشپزخانه آرامش بخش خود خریداری نمایید.

اگر برای شما تحمل چوب های رنگ پریده آسان نمی باشد، آنها را دوباره رنگکاری کنید و فقط رنگ های شیارها، لبه ها و گوشه های چوب را به همان سبک روستیک باستانی بدون رنگ نگه دارید.

در این مقاله به پنج ایده برای ایجاد حس روستیک در آشپزخانه اشاره شد، پنج ایده دیگر در مقاله بعدی به شما ارائه خواهد شد. امیدواریم بتوانید آنها را در محل زندگی خود پیاده سازی کنید. در صورتی که مشکل یا سوالی برای پیاده سازی داشتید با ما تماس بگیرید.

از محصولات دکوراسیون روستیک لومه بازدید نمایید تا کمی با تولیدات ما آشنا شوید. برای رسیدن به آنچه می خواهید با ما تماس بگیرید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد.