مدیریت: 09121117102 ; معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77339755

telegram instagram

در مفاله پیش برخی ایده هایی برای ایجاد سبک روستیک در آشپزخانه ارائه شد که در این مقاله به تکمیل آن خواهیم پرداخت.

ایده برای دکوراسیون آشپزخانه - دکوراسیون روستیک آشپزخانه

در مقاله پیش در مورد پنج ایده پیاده سازی دکوراسیون روستیک در آشپزخانه صحبت شد که این موارد عبارت بودند از:

1- استفاده از چوب رنگ تیره با تناژ قرمز و علائم موجود بر روی چوب

2- بکارگیری مصالح سنگی در طراحی دکوراسیون روستیک

3- تلفیق سبک روستیک با سبک مدرن

4- استفاده از چوب های سفید، روشن و دودی

5- استفاده از رنگ آمیزی باستانی

در ادامه پنج ایده دیگر را برای ایجاد این حس روستیک در دکوراسیون آشپزخانه شما مطرح می کنیم:

 

6- استفاده از دکوری ها در آشپزخانه

از هر طراحی بپرسید موافق افزودن اجسام دکوری به فضای شما خواهد بود چرا که باعث شکستن و عوض کردن یک طراحی خواهد شد. زمانی که یک آشپزخانه روستایی ابتدایی را تجسم می کنید، شاید یکی از چیزهایی که به ذهن شما بیاید یک خروس سرامیکی است که برروی لبه های پنجرها قرار دارد ولی در حقیقت این دکوری ها خیلی قدیمی شده اند.

اگر می خواهید همچنان طراحی روستیک را داشته باشید، از دکوری های مختلف همچون قبیل قالیچه، پارچه های پشمی و مبلمانی که با شاخه های درختان درست شده است در آشپزخانه خود استفاده کنید و از داشتن این آشپزخانه لذت ببرید.

 

ایده برای دکوراسیون آشپزخانه - دکوراسیون روستیک آشپزخانه-استفاده از دکوری ها برای دکوراسیون آشپزخانه

در این آشپزخانه سبک دکوراسیون روستیک با دکوری های زیاد، آینه های حکاکی شده و آناناس سنگی مزین شده است.

 

7- استفاده از اجاق چوبی در آشپزخانه

چه چیزی بهتر از یک اجاق چوبی می تواند گرما و نور در آشپزخانه تولید کند؟ مطمئن باشید که روزهایی را که با سوزاندن چوب در اجاق آشپزخانه روستیک گذرانده اید را به یاد خواهید آورد و تحسین و ستایش خواهید کرد.

می توان از یک اجاق بسیار قدیمی که در عتیقه فروشی پیدا می شود و یا از اجاق چوبی پخت و پز در آشپزخانه روستیک استفاده کرد. هر دو برای شما زیبایی یک خانه روستایی را ایجاد می کند. تصور کنید که غذا در حال پختن و یا آب در حال جوش آمدن بر روی اجاق آتشین است که اطراف آن باز است و هم زمان در آشپزخانه شما بوی پیتزا و خمیر در حال پیچیدن است. این حس بسیار زیبا و خاصی است که اجاق گاز در آشپزخانه روستیک شما برای شما خلق خواهد کرد.

 

ایده برای دکوراسیون آشپزخانه - دکوراسیون روستیک آشپزخانه- استفاده از hاجاق چوبی برای دکوراسیون آشپزخانه


اجاق چوبی به کار برده شده در این عکس از کف تا سقف از سنگ درست شده است و احساس بسیار زیبای آشپزخانه روستیک را القا می کند.

 

8- طراحی آشپزخانه بر اساس روحیات زنانه

بیشتر دکوراسیون های روستیکی که دیده ایم به سبک طبیعت مردانه بوده است. آنها پر از شاخه برگ بوده اند و مردانگی بسیاری را از خود نشان می دادند و در حقیقت حاوی تستوسترون برای ما خانمها بوده اند.

 

ایده برای دکوراسیون آشپزخانه - دکوراسیون روستیک آشپزخانه- استفاده از روحیات زنانه در دکوراسیون آشپزخانه روستیک


آشپزخانه ای که در عکس مشاهده می کنید همچنان احساس آشپزخانه روستایی یا همان آشپزخانه روستیک را به ما انتقال می دهد، ولی این آشپزخانه بر اساس روحیات زنانه طراحی شده است و پیچیدگی های این روحیات را به خوبی نشان می دهد. طراحی روستیک زنانه به راحتی ایجاد می شود، فقط با اضافه کردن مقداری پارچه زیبا مثل پارچه های به کار رفته بر روی صندلی ها، پرده و یک قالیچه بسیار زیبا ایجاد می گردد. به علاوه بعضی از کابینت ها سفید، جدید و طراحی مدرنی دارند که انرژی نویی به این آشپزخانه داده است

می توانید در استفاده از خصوصیات مردانه و زنانه در طراحی دکوارسیون روستیک آشپزخانه در تعادل باشید و تلفیق این دو روحیه زیبا را در کنار هم پیاده نمایید و از زیبایی آن لذت ببرید.

 

9- ایجاد آویز هایی برای قابلمه و ماهیتابه

هیچ چیز به اندازه آویزان کردن ماهیتابه از سقف آشپزخانه حاوی این پیام به دیگران نیست که "به آشپزخانه سبک روستیک من خوش آمدید"

قفسه های ماهیتابه آویزان شده از سقف می تواند از هر ماده ای ساخته شده باشد و نیازی به تهیه آن از مغازه ها با قیمت بالا نمی باشد. می توانید از یک چهارچوب پنجره قدیمی برای ایجاد این قفسه ها استفاده کنید، یکی از این چارچوب ها را از سقف با زنجیر آویزان کنید و حلقه های اس مانند را بر روی اطراف آن بگذارید که بدین وسیله ماهیتابه ها آویزان گردند. همچنین می توانید از یک تکه ی بزرگ از چوب های جنگلی برای این کار استفاده نمایید.

 

ایده برای دکوراسیون آشپزخانه - دکوراسیون روستیک آشپزخانه- استفاده از آویز قابلمه در دکوراسیون آشپزخانه روستیک


اساسا، استفاده از قدرت تخیل و این موضوع که چگونه می توان با هزینه کمتر یک محل برای آویزان کردن ماهیتابه های خود داشته باشید کمک می کند یک آشپزخانه به سبک روستیک با هزینه ی کم ایجاد نمایید.

 

10- استفاده از کابینت های چوبی رنگ شده

همه آشپزخانه های سبک روستیک با چوب های خام طراحی نمی شوند. می توان با استفاده از رنگ کردن چوب به طراحی روستیک رسید.

 

ایده برای دکوراسیون آشپزخانه - دکوراسیون روستیک آشپزخانه- استفاده از کابینت های رنگ شده در آشپزخانه

 

در این آشپزخانه چوب بدون رنگ تنها در کف آشپزخانه پیدا می شود و در بقیه قسمت ها چوب به رنگ آبی زنگاری رنگ شده اند. این سبک با طراحی و رنگ آمیزی متفاوت باز هم می تواند طراحی روستیک را به ما القا نماید.

راز ایجاد این زیبایی در رنگ آمیزی دیوارها و کابینت ها به سبک روستایی می باشد. یقینا رنگ سبز آبی روشن را نمی توان به صورت مشخص و یکسان از تلفیق رنگ ها در آورد و برای اینکه نتیجه بهتری به دست بیاید بهتر است از متخصص رنگ کمک بگیرید.

فرقی نمی کند کجا زندگی می کنید، در یک شهر شلوغ و بزرگ زندگی کنید یا در وسط نا کجا آباد، زندگی به سبک روستیک یا روستایی را با داشتن آشپزخانه روستیک می توانید تجربه نمایید.

برای جمع بندی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

از مصالح طبیعی نظیر چوب، سنگ و دکوری ها در آشپزخانه خود اضافه نمایید. حتما از اجاق چوبی و آتشی در آشپزخانه استفاده نمایید. آشپزخانه هر خانه قلب آن خانه می باشد و آشپزخانه های روستیک فضای بسیار گرم و آرامش بخشی دارند. با بکارگیری دکوراسیون روستیک در آشپرخانه باعث انتقال گرمای این دکوراسیون در تمام خانه خواهید شد.

از محصولات دکوراسیون روستیک لومه بازدید نمایید تا کمی با تولیدات ما آشنا شوید. برای رسیدن به آنچه می خواهید با ما تماس بگیرید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد.