معاونت: 09014152580، مدیریت: 09121117102، کارخانه : 77390237

telegram instagram

فکر می کنید یک اتاق خواب کوچک باید به معنای پالت رنگ های سفید یا خنثی باشد؟ به هیچ وجه! هنگامی که رنگ به درستی استفاده شود، می تواند اتاق خواب کوچک شما را با ایجاد یک نقطه کانونی برای جذب چشم و در نتیجه حواس پرتی از اندازه کوچک فضا، یا با حفظ حرکت چشم ها در اطراف منطقه، بزرگتر جلوه دهد. در هر صورت، طراحی دکوراسیون اتاق شما هرسبکی که باشد اعم از روستیک، مدرن و ... با پالت رنگی شاد و دعوت کننده برنده خواهید شد. در ادامه این مقاله ایده های ایده های دکوراسیون رنگارنگ برای اتاق خواب کوچک را بررسی خواهیم کرد تا با دید بهتری پالت رنگی دلخواه خود را برگزینید.

ایده های دکوراسیون رنگارنگ برای اتاق خواب کوچک

ایده های متنوع در ایجاد دکوراسیون رنگارنگ اتاق خواب

استفاده از رنگ های روشن

آبی ملایم آسمانی و سفید را با هم ترکیب کنید و یک طرح رنگی کلاسیک اتاق خواب به دست آورید. این رنگ در هر فضایی با هر اندازه ای جذاب می شود. زیرا آرام، تمیز و شفاف است. اما هنگامی که رنگ های قرمز روشن و نارنجی به ترکیب اضافه می شود، چشمان شما می خواهند به پرسه زدن در اطراف اتاق ادامه دهند، بنابراین فضا بزرگتر به نظر می رسد.

نکته: هنگام استفاده از ملافه های رنگارنگ در یک اتاق خواب کوچک، مطمئن شوید که طرح روی پس زمینه سفید یا رنگ بسیار روشن دیگری باشد.

ایده های دکوراسیون رنگارنگ برای اتاق خواب کوچک

استفاده از الگوهای مختلف

ترجیح می‌دهید دیوارها، پنجره‌ها و کف خود را سفید نگه دارید، اما همچنان می‌خواهید عکس‌های رنگی داشته باشید؟ وقتی الگوها را به درستی ترکیب و تطبیق می‌دهید، مزایایی دوچندان به دست می‌آورید. مقداری شادی رنگارنگ و حواس‌پرتی‌های بصری که چشمان شما را در حرکت نگه می‌دارد و در نتیجه ابعاد کوچک اتاق خواب را محو می‌کند. تخت نشان داده شده در اینجا الگوی درستی دارد. توجه کنید که اگرچه هر بالش طراحی متفاوتی دارد، اما الگوهای کلی در مقیاس یکسان هستند. بعلاوه طرح ها با رنگ به هم گره خورده اند، عمدتاً آبی روشن و صورتی با چند لمس سبز.

نکته: الگوها را به دلخواه خود مخلوط کنید، اما رنگ ها را در همان پالت نگه دارید.

ایده های دکوراسیون رنگارنگ برای اتاق خواب کوچک

استفاده بیشتر از رنگ سفید

این اتاق خواب نمونه دیگری است که از رنگ روشن به عنوان پس زمینه عمدتاً سفید استفاده می کند. در اینجا یک دیوار برجسته زرد و سفید با طرح گل، تاجتخت را زنده می کند. دو طرح گل سبز و سفید رنگ به دیوار می بخشد و روتختی سبز، زرد، قرمز و سفید همه چیز را به زیبایی به هم گره می زند. یک پتوی سبز رنگ به پای تخت اضافه کنید، یک گلدان کوچک از گل‌های زرد و قرمز روی کمد بچینید، گل‌های بیشتری را روی میز خواب بچینید و ناگهان اتاق خواب کوچک شما کمی بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. این قدرت رنگهای روشن برای باز کردن یک منطقه است.

ایده های دکوراسیون رنگارنگ برای اتاق خواب کوچک

پالت خود را هماهنگ کنید

اگر می خواهید از چندین رنگ در یک اتاق خواب کوچک بدون احساس آشفتگی استفاده کنید، رنگ هایی را انتخاب کنید که به طور طبیعی هماهنگ باشند. یک پالت مشابه برای یک اتاق خواب کوچک عالی است زیرا کنتراست کافی وجود دارد بدون اینکه فضا بسته نشان داده شود.

ایده های دکوراسیون رنگارنگ برای اتاق خواب کوچک

کاری دراماتیک انجام دهید

هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید نقطه کانونی این اتاق خواب را از دست بدهید. به دیوار نگاه کنید. نه تنها استفاده فوق العاده ای از رنگ و طرح است، بلکه برای اجاره کنندگان نیز مناسب است زیرا فقط پارچه ای است که روی یک قاب کشیده شده است. اگر کاری مشابه در اتاق خواب کوچک خود انجام می دهید، چند نکته دیگر را از این عکس در نظر بگیرید: پالت خود را فقط به دو یا سه رنگ محدود کنید، از مواد جامد روی ملافه، پنجره ها و کف استفاده کنید. و قسمت اعظم دیوار تاج تخت را پر کنید. به این ترتیب، اثر کلی قدرتمند است اما فضا کوچک نشان داده نمی شود.

ایده های دکوراسیون رنگارنگ برای اتاق خواب کوچک

اتاق خواب نوجوان رنگارنگ

شاید اتاق خواب شما بزرگ باشد، اما اتاق نوجوان شما کوچک است. مشکلی نیست؛ به هر حال بسیاری از نوجوانان یک اتاق خواب روشن را ترجیح می دهند. بنابراین از نکات مشابه برای ایجاد اتاق خواب نوجوان شاد و روشن استفاده کنید که اصلا کوچک به نظر نمی رسد. اتاق خواب نشان داده شده در اینجا یکی دیگر از مواردی است که در آن رنگ روشن در مقابل طرح رنگی کلاسیک و ملایم اتاق خواب آبی و سفید ظاهر می شود. توجه داشته باشید که تخت خواب و صندلی راحتی فوق‌العاده با وجود الگوهای مختلف چگونه کاملاً مطابقت دارند، زیرا رنگ آنها یکسان است. به ایده‌های ذخیره‌سازی عالی برای اتاق خواب کوچک نوجوانان توجه کنید. میزهای خواب دقیقاً در قسمت سر تخت تعبیه شده‌اند و کمد دارای جعبه جواهرات داخلی است.

ایده های دکوراسیون رنگارنگ برای اتاق خواب کوچک

اتاق خواب دخترانه روشن و شاد

اگر خواهرانی دارید که اتاق خواب کوچکی دارند، می‌توانید با روشن‌تر شدن با ملافه‌های مناسب، فضا را بزرگ‌تر کنید و سپس با استفاده از پنجره‌های روشن و مبلمان رنگارنگ دیگر، مانند پا تختی، کمد یا صندلی راحتی که نشان داده شده است، ظاهر را متعادل کنید.

ایده های دکوراسیون رنگارنگ برای اتاق خواب کوچک

در متن بالا ایده های مختلف بزرگتر نشان دادن اتاق خواب کوچک با پالت رنگی شاد را مطالعه کردید.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید