معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77390237

telegram instagram

همه ما تجربه بازگشت به خانه بعد از یک روز پر استرس را داشته ایم. شاید شما اضطراب ناشی از اورژانس های کاری را تجربه کرده اید. یا شاید با یکی از اعضای خانواده دعوا کرده اید. شاید در یک بازی مهم شکست خورده باشید. یا دچار از دست دادن یکی از عزیزان شده اید. پس از یک شوک یا ناراحتی، غریزه مامی گوید که به خانه برویم.

فضاهای شخصی در خانه ما صحنه را برای لحظات زیادی در زندگی ما آماده می کند. و از آنجایی که این مناطق زمینه بسیاری از دوره های مهم و استرس زا در زندگی هستند، بسیار مهم است که فضاهای شخصی شما آرامش، حمایت و انرژی عاطفی مثبت را فراهم کنند.

در حالی که بسیاری از اتفاقات زندگی خارج از کنترل ما است، خانه ما مکانی است که در آن آرامش کسب می کنیم. چه رویکرد مینیمالیستی داشته باشید و چه از طرفداران سبک دکوراسیون روستیک باشید؛ روشی که خانه خود را مبله می کنید، دیوارهای خود را رنگ می کنید و وسایل خود را چیدمان می کنید، همگی تأثیرات قابل توجهی بر احساس امنیت و آرامش شما خواهد داشت.

این مورد در کودکان به راحتی قابل مشاهده است. بچه ها بدون اینکه بدانند چرا در اتاق خوابشان پناهگاه درست می کنند. آنها تخت و فضای خود را با چیزهایی که دوست دارند پر می کنند. آن‌ها می‌خواهند اتاقشان شخصی‌شده باشدو همچنین از تأثیر والدین یا خواهران و برادران در امان باشد.

تأثیر طراحی داخلی بر خلق و خو

آیا طراحی داخلی خانه می تواند سلامت روان را بهبود بخشد؟

به گفته بنیاد سلامت روان، اضطراب و افسردگی شایع ترین شکایات سلامت روان هستند. با این حال، بسیاری از تکنیک ها و رویکردهای طراحی داخلی برای کاهش استرس و افسردگی نشان داده شده است. در حالی که ایجاد ارتباط بین طراحی خانه و ثبات احساسی چیز جدیدی نیست، مطالعات اخیر اعتبار این ادعاها را تقویت کرده است. در صنعت مراقبت های بهداشتی، پیوندها به خوبی مستند شده اند. ایجاد فضاهایی برای با هم بودن و دوری از هم می تواند سلامت روان را افزایش دهد.

دنیای تجارت نیز به تأثیرات روانی طراحی داخلی توجه دارد. طراحان شرکتی از رنگ، نور، چیدمان، بافت و آثار هنری برای ایجاد فضاهای انگیزشی و نشاط‌آور استفاده می‌کنند که کارایی، خلاقیت، شادی، اعتماد به نفس و ... را ارتقا می‌دهد. طراحان کسب و کار به همان اندازه که زیبایی شناسی را در نظر می گیرند، زمان را صرف توجه به ذهنیت می کنند.

طبق گفته کلویی تیلور در مجله روانشناسی

اگرچه پیوند بین طراحی داخلی و احساسات ما در دهه گذشته توجه زیادی را به خود جلب کرده است، این شکل از روانشناسی محیطی هزاران سال است که وجود دارد - واستو شاسترای هندی، فنگ شویی چینی و غیره. به دلیل ظهور علم اعصاب، دانشمندان در حال انجام تحقیقات زیادی در مورد این موضوع و یافتن باور نکردنی ترین نتایج هستند. آنها توانایی عناصر طراحی داخلی را در برانگیختن پاسخ احساسی مثبت یا منفی در افراد نشان داده اند. این یافته ها دری را برای طراحی فضاهایی باز می کند که آگاهانه عناصر تزئینی را با هدف تشویق خلاقیت، آرامش و شادی دستکاری می کنند.

در حالی که بسیاری از عناصر طراحی داخلی با بهبود سلامت روان مرتبط بوده اند، به نظر می رسد چند مولفه وجود دارد که بارها و بارها به آنها اشاره می شود. اثرات نور خورشید، وسعت، گیاهان و گل ها، عناصر طبیعی، رنگ و آثار هنری به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. در صورت استفاده صحیح، هر یک از این عناصر طراحی می توانند محیطی مناسب برای کاهش استرس، اضطراب و افسردگی ایجاد کنند.

تأثیر طراحی داخلی بر خلق و خو

نور خورشید روحیه شما را روشن می کند - اتاق ها را با نور طراحی کنید

یک اتاق پر نور لذت بخش است، اما آیا می دانستید که نور خورشید افسردگی را نیز کاهش می دهد؟ چه نور خورشید خود را در فضای باز یا از طریق پنجره دریافت کنید، نور خورشید باعث افزایش خلق و خوی شما می شود.

گسترش فضای خانه شما می تواند روحیه شما را گسترش دهد

بیشتر مردم فضای زیاد را به مکان‌های تنگ ترجیح می‌دهند، اما همه نمی‌دانند که احساس جادار بودن نیز می‌تواند خلق و خوی شما را بالا ببرد. افراد در اتاق‌هایی با سقف‌های بلندتر خلاق‌تر هستند و خلق و خوی آنها بهتر می‌شود. با این حال، اثرات مثبت جادار بودن را می توان در اتاق هایی با سقف های پایین تر نیز به دست آورد. به نظر می رسد که احساس وسعت یکی از مولفه های کلیدی مکان های شادتر است.

گیاهان و گل ها در خانه باعث بهبود خلق و خو می شوند

آوردن طبیعت به خانه روحیه را بالا می برد و یکی از موثرترین راه ها استفاده از گیاهان و گل های خانگی است.

عناصر را وارد کنید: آب، باد، آتش، فلز و زمین

نور خورشید، فضا، گیاهان و گل‌ها باعث می‌شود افراد در خانه‌های خود احساس آرامش بیشتری کنند و کمتر مضطرب شوند. تصادفی نیست که همه اینها عناصر طبیعی هستند. در طول تاریخ، بشر سعی کرده است زیبایی و آرامش طبیعت را به خانه بیاورد. چه خز حیوانات یا درخت کریسمس، مردم هزاران سال است که طبیعت را به داخل خانه آورده اند.

برای بهبود سلامت روان از رنگ در طراحی داخلی خود استفاده کنید

یکی از مستندترین عناصر طراحی که خلق و خو را تغییر می دهد رنگ است. برای بسیاری از مردم، رنگ جزء اصلی تجربیات جهانی ما است.

هنگامی که به رنگ ها اشاره می شود، مردم از قرمز، زرد و نارنجی به عنوان "رنگ های گرم" یاد می کنند، در حالی که سبز، آبی و بنفش "سرد" هستند. این دسته بندی ها تصادفی نیست. وقتی در اتاق‌هایی هستیم که رنگ‌های گرم دارند، از نظر فیزیکی احساس گرمی بیشتری می‌کنیم. رنگ های سرد به ما احساس خنکی می دهند. این یکی از دلایل محبوبیت قرمزها در زمستان است، در حالی که فیروزه ای و آبی در هوای گرم محبوبیت بیشتری دارند.

در متن بالا تأثیر طراحی داخلی بر خلق و خورا مورد بررسی قرار دادیم.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید