09127784584، 09121117102، کارخانه : 77390237

telegram instagram

مخلوط کردن مبلمان چوبی و فلزی یک راه عالی برای ارتقای دکوراسیون شما به سطح جدیدی از پیچیدگی است. خواه سبک شما سنتی باشد، معاصر، روستیک یا التقاطی، طرحی خاص را رقم می زند. می توانید فلز را به نقطه کانونی تبدیل کنید.

مبلمان فلزی و چوبی در یک اتاق به زیبایی با هم ترکیب می شوند، به خصوص زمانی که پوشش های مشابهی را انتخاب می کنید. چوب و فلز اغلب در ساخت مبلمان ظریف با هم ترکیب می شوند که به همان اندازه مستحکم و جذاب هستند. این عناصر هم در تجهیز و هم در ساخت خانه ها اساسی بوده اند و هیچ نشانه ای از منسوخ شدن ندارند.

در ادامه این مقاله چند روش را بررسی می کنیم که می‌توانید چوب و فلز را با هم ترکیب کنید تا بُعد و جذابیت را به هر اتاقی اضافه کنید.

ترکیب چوب و فلز در مبلمان

روش های ترکیب چوب و فلز در مبلمان

چوب و فلز را در کنار هم قرار دهید. مبلمان را با پایه های چوبیرا با انواع میز عسلی، میز جلو مبلی یا میز کناری با پایه فلزی جفت کنید. یا صندلی های چوبی و فلزی را روی میز ناهارخوری خود جایگزین کنید تا ظاهری روستیک التقاطی داشته باشید.

ترکیب سبک روستیک و سنتی

ترکیب همیشگی آهن فرفورژه و چوب‌های روستایی و خشن مانند کاج و بلوط در بسیاری از سبک‌های دکوراسیون سنتی دنیای قدیم مانند اسپانیایی Hacienda، توسکانی، فرانسوی ، جنوب غربی و مکزیکی یافت می‌شود. مبلمان چوبی بزرگ دارای قطعات فلزی فرفورژه بر روی درها و سخت افزار آهنی برای چفت، لولا و دستگیره هستند. در اتاق خواب، یک قاب تخت آهنی فرفورژه با یک کمد کاج روستایی را با آینه و پاتختی ها ترکیب کنید. اثاثیه چوب روستایی و آهن فرفورژه هر دو اغلب دارای حکاکی های دقیق جالب، طرح های برش خورده و پرداخت های خشن و بافت دار هستند.رنگ های مختلف چوب را با فلز ترکیب کنید. میز قهوه مینیمالیستی با مبلمان امروزی مطابقت دارد.

رنگ کنید. با رنگ آمیزی براق و متالیک مبلمان چوبی را برای ایجاد یک قطعه برجسته یا نقطه کانونی تبدیل کنید.

ترکیب مدرن

طرح‌های مدرن مبلمان امروزی دارای منحنی‌های براق با شکل و فرم کاربردی هستند. مبلمان مدرن چوبی دارای سطح صاف و روکش براق و لاکی هستند که با سطوح فلزی، پلاستیکی و شیشه‌ای به زیبایی ترکیب می شوند. مانند مبلمان روستایی، طراحان مبلمان مدرن اغلب مواد چوبی و فلزی را با هم ترکیب می‌کنند تا قطعات شیک طراحی مانند میزهای عسلی، میزهای کنسول و میزهای قهوه‌خوری. مخلوط مبلمان چوبی و فلزی به دلیل شباهت هایی که در فرم و پرداخت دارند جذابیت ایجاد می کند.

ترکیب چوب و فلز در مبلمان

ترکیب چوب و فلز کهنه

ترکیبی از چوب آسیب دیده و فلز کهنه بافت زیبایی را فراهم می کند. هر دو چوب کهنه و فلز کهنه در طول زمان پتینه های زیبایی ایجاد می کنند تا ظاهری فوق العاده در دکوراسیون رقم بزنند. این عناصر در بسیاری از سبک های دکور کار می کنند. چوب آسیب دیده و فلز کهنه می تواند ظاهری صنعتی برای طراحی پیشرفته در یک اتاق زیر شیروانی شهری مدرن به خود بگیرد. گونه ای از چوب و نوعی فلز را انتخاب کنید که مکمل یکدیگر و همچنین سبک خانه شما باشد.

ترکیب التقاطی

دکوراتورهای جسور دوست دارند سبک های مبلمان و تزئینات را برای سبک های عجیب و غریب یا التقاطی ترکیب کنند. این ترکیب ممکن است مانند برخی دیگر از سبک ها آسان نباشد، اما وقتی به روش درست انجام شود، نتایج شگفت انگیز است. به دنبال گنجینه‌های عتیقه مانند میز یا صندلی‌های قدیمی در فروشگاه‌های دستفروشی یا مغازه‌های محلی باشید تا با وسایل مدرن ترکیب کنید. مخلوطی از صندلی های چوبی و فلزی را در اطراف میز ناهارخوری در نظر بگیرید. برای کارآمد کردن آن، نوعی عنصر یکسان کننده مانند شکل، رنگ یا پایان پیدا کنید که مبلمان را با ظاهری منسجم به هم پیوند دهد.مراقب باشید که فلزات مختلف را در یک قسمت از اتاق جمع نکنید. در عوض، آنها را در ارتفاعات مختلف در اطراف اتاق پخش کنید. همین امر در مورد ایجاد دیوار گالری نیز صدق می کند. فریم های چوبی و فلزی را با روکش های مات و صیقلی در سراسر چیدمان پخش کنید.

همه قطعات را با یک فرش عالی به هم ببندید.

فرش‌های سطحی، آویزهای دیواری و کوسن ها همگی راه‌های بسیار خوبی برای ایجاد کنتراست هستند که باعث می‌شود مبلمان چوبی و فلزی و قطعات برجسته شما به خوبی انتخاب شده باشد.

در متن بالا چند شیوه و سبک برای ترکیب چوب و فلز در مبلمان را مطالعه کردید. بی شک این دو عنصر محبوب وقتی با یکدیگر ترکیب می شوند ظاهر منزل شمارا دوچندان خواهند ساخت.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد