معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77390237

telegram instagram

استفاده از عناصری مانند مبلمان چوبی (که در طراحی های سنتی خانه بسیار زیبا به نظر می رسند) و روکش فلزی (که با طرح های مدرن در خانه احساس می کنید)، به دلیل ترکیب تأثیرات در بسیاری از سبک ها، اندازه های مختلف خانه ها و همچنین انواع مختلف طراحی به کار گرفته می شوند. سبک صنعتی روستیک در صورت یک ظاهر ترکیبی است. در این مقاله تفاوت های این دو سبک را که اغلب با متریال یکسان به کار گرفته می شوند، مطالعه خواهید کرد.

تفاوت سبک دکوراسیون روستیک و دکوراسیون صنعتی

"سبک روستیک" چیست؟

به سختی می توان تعریف واضحی از سبک روستایک بیان کرد، عناصر سبک روستایی بسیار راحت، ساده و کاربردی هستند. اشیاء قدیمی و مصالح جایگزین شده، مواد اصلی آن هستند؛ مانند چوبهای پریشان و ساییده شده از آب و هوا. ترکیب مواد مختلف در این سبک رایج است، به این معنی که مبلمان و وسایل دکوراسیون از مواد مخلوط (دانه های مختلف چوب، روکش فلزی یا بافت پارچه) ساخته شده اند. به عنوان مثال میزها با رویه چوبی و صندلی های رنگ شده، کابینت هایی با سخت افزار مخلوط و مطابقت، و روکش تودوزی از جمله این موارد هستند.

"سبک دکوراسیون صنعتی" چیست؟

لوازم بلا استفاده در سبک صنعتی نیز رایج هستند و اغلب ترکیبی از لوازم دور ریختنی و مواد بازیافتی هستند. در حالی که روستیک بیشتر به سمت حس نرمی و لطافت متمایل است، مبلمان صنعتی اغلب زمخت تر هستند، زیرا با فلزات تیره، چوب های مستحکم و سخت افزارهای سنگین به تصویر کشیده شده است. این سبک دارای پیچیدگی زیادی است و می تواند با ظاهری نا تمام روبرو شود. یک راه عالی برای تکمیل سبک صنعتی، استفاده از یک قطعه بصری چشمگیر، مانند قفسه بندی با لوله فلزی است. با این اوصاف، اگر اقلام دور ریختنی یا بازیابی شده با لوازم جدید ترکیب کنید، به سبک صنعتی و مدرن دست می یابید.

تفاوت میان سبک صنعتی و روستیک

سوالات زیر را از خود بپرسید، خواهید دید که سبک شما به چه جهت متمایل است.

چگونه آن را توصیف کنم؟

روستیک

دست ساز، راحت، پوشیده ، لطیف

صنعتی

تیره، سنگین، زمخت، اصیل

چه رنگهایی برجسته هستند؟

روستیک

رنگهای خنثی به عنوان پایه (به ویژه سفید و کرم)، با رنگهای ظریف که در پارچه ها و روکش پارچه گنجانده شده اند.

صنعتی

رنگهای تیره تر ب جلوه سایه ای

اغلب از چه موادی استفاده شده است؟

روستیک

مصالح، الگوها، رنگها و چوب های ترکیبی. چوب های آب و هوایی و ماسه ای، لوازم عتیقه و پارچه های نرم

صنعتی

چوب های بازیافتی، فلزات تیره و قدیمی و سخت افزار سنگین

اگر این سبک یک نقطه عطف بود، چه طرحی می شد و به چه نمادی شناخته می شود؟

روستیک

کلبه چوبی. (تصور کنید خورشید از پنجره ها می درخشد و به دیوارهای چوبی و شومینه آجری نور می تاباند)

صنعتی

برج ایفل. این برج آهنی ساخته دست بشر مسلما نمایانگر سبک صنعتی است.

در متن بالا به تعریف دو سبک روستیک و سبک صنعتی پرداختیم و همچنین تفاوت های آنها را بر شمردیم.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید