09127784584، 09121117102، کارخانه : 77390237

telegram instagram

هنگامی که به دنبال خرید میز ناهارخوری هستید، مهم است که به مواد مورد استفاده در ساخت میز ناهارخوری توجه کنید. برای اطمینان از اینکه میز ناهارخوری شما در طول زمان مقاومت دارد ، به شما توصیه می کنیم میزی را انتخاب کنید که با چوب جامد ساخته شده است. استفاده از چوب جامد آن را از نظر ساختاری بسیار قوی می کند. میزهایی که با مواد ارزان‌تری مانند تخته سه لا، تخته خرده چوب و ام‌دی‌اف ساخته شده‌اند، احتمالاً با گذشت زمان دچار افتادگی می‌شوند، در حالی که چوب جامد استحکام خود را حفظ می‌کند و در صورت مراقبت صحیح می‌تواند تا پایان عمر باقی بماند.

با این وجود، یک میز ناهار خوری چوبی ممکن است محکم باشد، اما یک محصول طبیعی است و نیاز به مراقبت مناسب دارد تا اطمینان حاصل شود که با گذشت زمان ظاهر جذاب خود را حفظ می کند. در ادامه این مقاله چند نکته کاربردی برای نگه داری مناسب از میز چوبی را بررسی می کنیم.

راهنمای ضروری برای نگهداری از میز چوبی

نکات ضروری برای نگهداری از میزچوبی

به طور طبیعی، با گذشت زمان ممکن است متوجه ساییدگی و پارگی میز ناهارخوری خود شوید. کارهای کوچکی وجود دارد که می توان به صورت روزانه انجام داد که میز ناهارخوری شما را از آسیب های ساختاری محافظت می کند. این اقدامات تضمین می کنند که میز شما نه تنها برای مدت طولانی دوام می آورد، بلکه در بهترین کیفیت باقی می ماند.

  • هنگام برنامه ریزی برای مکان میز ناهارخوری خود، مهم است که در نظر داشته باشید که نزدیکترین منبع گرما به میز چقدر نزدیک است. برای مثال، قرار دادن میز خود در فاصله 1-2 متری رادیاتور یا شومینه می تواند به طور بالقوه یکپارچگی ساختاری میز شما را به خطر بیندازد. گرمای مستقیم می تواند باعث انقباض الیاف چوب شود که ممکن است منجر به شکافتن یا ترک خوردن چوب در امتداد دانه یا جایی که اتصالات روی میز وجود دارد شود.
  • بسیار مهم است که میز ناهارخوری شما دور از نور مستقیم خورشید قرار گیرد. در روزهای تابستان گرمای تولید شده از خورشید می تواند دوباره باعث شکافتن یا ترک خوردن چوب شود. اگر در طول سال نور مستقیم خورشید روی میز ناهار خوری شما باشد، مطمئناً باعث تغییر رنگ روی میز شما می شود. این آسیب معمولاً با توجه به اینکه تغییر رنگ چقدر به چوب جامد نفوذ کرده است، برگشت ناپذیر است. در آن روزهای آفتابی زیبا، توصیه می‌کنیم پرده‌هایتان را کمی ببندید تا مطمئن شوید که برای مدت طولانی نور مستقیم خورشید روی میزتان وجود ندارد.
  • اگر یک میز ناهار خوری با لبه های جداشدنی دارید، مهم است که لبه ها را صاف نگه دارید تا از تاب برداشتن لبه ها جلوگیری کنید. همچنین مهم است که آنها در جایی خشک نگهداری شوند. اگر آنها در انبار یا سوله باغ نگهداری شوند، چوب ممکن است به دلیل افزایش رطوبت هوا متورم شود.
  • همانطور که در نکته قبل توضیح دادیم، رطوبت می تواند روی میز ناهار خوری چوبی شما را ویران کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که اگر هر ماده غذایی یا مایعی مستقیماً روی میز ناهارخوری شما ریخته شد، بلافاصله تمیز شود. اگر مایع روی سطح میز باقی بماند، ابتدا شروع به شکستن سطح می‌کند و سپس راه خود را به داخل چوب پیدا می‌کند. این می تواند واترمارک دائمی باقی بگذارد یا حتی باعث تورم و آسیب ساختاری روی میز شما شود.
  • برای محافظت بیشتر از روکش میز ناهارخوری خود، می توانید مطمئن شوید که اشیاء محدودی در تماس با میز قرار دارند.
  • اطمینان حاصل کنید که هیچ قابلمه، ماهیتابه یا ظروف پذیرایی مستقیماً روی میز ناهار خوری چوبی شما قرار نگیرد. برای جلوگیری از آثار سوختگی و آسیب حرارتی به چوب جامد، مطمئن شوید که برای تابه‌های داغ یا ظروف سرو اززیره های مقاوم در برابر حرارت استفاده کنید.
  • هنگام نوشیدن نوشیدنی های سرد یا گرم روی میز، سعی کنید تا حد امکان از زیر لیوانی استفاده کنید. نوشیدنی‌های داغ می‌توانند روی میز را خراب کنند یا آسیب‌های گرمایی جبران‌ناپذیری بر جای بگذارند. نوشیدنی‌های سرد همچنین می‌توانند رطوبت را روی میز بگذارند - به مرور زمان باعث از بین رفتن رویه میز می‌شود و ممکن است باعث آسیب جبران‌ناپذیر آب شود.
  • استفاده از رومیزی برای مناسبت ها کار بسیار عاقلانه ای است. این ایده می تواند برای مهمانی‌های شام که در آن مهمان‌های متعددی دارید مناسب باشد. ما قبول داریم که پوشاندن زیبایی و شخصیت یک میز ناهار خوری از چوب جامد شرم آور است و می دانیم که می خواهید آن را به دوستان و خانواده خود نشان دهید. با این حال، زمانی که صدمات جبران ناپذیری به آن وارد کنید، مایه شرمساری است.
  • اگر میز ناهارخوری با روکش نیم پلی استری یا روغنی دارید، به نگهداری مداوم نیاز دارند و باید اطمینان حاصل کنید که میز شما مرتباً درمان می شود. اینکار معمولاً هر 3 تا 6 ماه بسته به تعداد دفعات استفاده از میز شما انجام می شود.
  • بسیار مهم است که هنگام تمیز کردن میز خود مراقب باشید. مطمئن شوید که از پاک کننده های شیمیایی خشن یا پارچه های ساینده خودداری کنید زیرا می توانند به روکش روی میز ناهار خوری چوبی شما آسیب بزنند.

در متن بالا نکات کلی و کاربردی برای محافظت از میز چوبی را بررسی کردیم تا بتوانید از میز خود در برابر آسیب های احتمالی جلوگیری کنید.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید