معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77390237

telegram instagram

دیوارهای سفید، کف های چوبی ، مبلمان مدرن و تزئینات مینیمالیستی از ویژگی های بارز زیبایی شناسی اسکاندیناوی است. برای طراحی دکوراسیون منزل سبک های محبوب و متنوعی اعم از سبک دکوراسیون روستیک، سبک دکوراسیون مدرن و ... وجود دارد. طراحی اسکاندیناوی نیز یکی از سبک های محبوب در سراسر دنیا است که در این مقاله مفصلا به آن می پردازیم.

سبک طراحی اسکاندیناویایی

طراحی اسکاندیناوی

سبک آرت نوو (Art Nouveau) و آرت دکو (Art Deco) قبل از ظهور سبک اسکاندیناوی

آرت نوو در اوایل قرن 20، به عنوان "سبک جدید برای یک قرن جدید" مورد ستایش قرار گرفت. مانند اکثر جنبشهای هنری جدید، آرت نوو از بسیاری جهات، متفاوت از سبک های قدیمی بود.

مشابه جنبش هنرها و صنایع دستی، آرت نوو از هنرهای تزئینی طراحی داخلی و همچنین معماری استقبال کرد. با نزدیک شدن اروپا به وقوع جنگ جهانی اول در سال 1914، تفسیرهای اجتماعی به بخشی از هنر و معماری تبدیل شد. لحن انقلابی هنر اروپا از طریق جنبشهایی مانند آلمان باوهاوس، سازه گرایان روسی و دادائیستهای سوئیس نمایانگر انكار مفاهیم سنتی طبقه اجتماعی و اشراف است.

با پایان یافتن جنگ در سال 1918، این ساختارها و همچنین طرح های الهام گرفته از طبیعت در سبک آرت نوو به مرور کمرنگ شدند. تا سال 1925، طرح های طبیعت گرایانه Art Nouveau تا حد زیادی توسط طراحی های خیره کننده بصری Art Deco جایگزین شده بود.

جنگ جهانی دوم و مدرنیسم

در جنگ جهانی دوم نگاه فلسفی اروپا در مورد هنر و جامعه تغییر می کرد و این تغییر در دکوراسیون منزل نیز مشهود بود.

تا این مرحله، چه آرت دکو باشد، چه آرت نوو یا هر یک از سبک های قبلی، زیبایی در خانه مشیت کسانی بود که توانایی تهیه آن را داشتند. با این حال این احساس پس از جنگ تغییر کرد. مدرنیسم که بخشی از آن با آرت نووآغاز شد، شکل جدیدی به خود گرفت.

طراحی در اسکاندیناوی

اسکاندیناوی به سه کشور اروپای شمالی - نروژ، سوئد و دانمارک اشاره دارد (اگرچه بعضی اوقات شامل کشورهای شمال اروپا: فنلاند ، ایسلند و گرینلند نیز می شود). در حالی که چندین شباهت تاریخی و فرهنگی بین این ملت ها وجود دارد، اما بیش از چند تفاوت قابل توجه نیز دیده می شود.

تدوین یک سبک خاص مدرنیستی اسکاندیناویایی ممکن است از دهه 40 آغاز شده باشد، اما در آغاز دهه 1950 بود که به عنوان سبکی قابل تشخیص شکل گرفت. در اوایل دهه 50 سبک مدرن قدیمی به شدت تحت تأثیر ظاهر طراحی اسکاندیناوی در صحنه جهانی قرار گرفت. بیشتر چیدمان مبلمان بدون تجملات و ساده بود، و به کل فضا احساس دنج و ویژگی هایی را می داد که در دانمارکی به عنوان ریزه کاری توصیف می شود.

سبک طراحی اسکاندیناویایی

طراحی اسکاندیناوی در فضای داخلی

از دهه 1950 به بعد طراحی اسکاندیناوی سبکی شناخته شده در سطح بین المللی بود و از طرفداران ویژه ای در ایالات متحده برخوردار بود. گرچه محبوبیت آن در بین دهه های 1960 و 1980 کاهش یافته است، اما تمرکز دوباره بر این سبک در طی دهه 1990 و اوایل دهه 2000 روح تازه ای به این روند بخشید.

اتاق هایی که به سبک اسکاندیناوی طراحی شده اند به تأکید بر نور، یک پالت رنگی خنثی با رنگ های مختلف، بافت های طبیعی مانند چوب و سنگ، وجود موثر پنجره ها و فرش ها و طرح های ساده و بدون تجملات تاکید می کنند.

در یک اتاق طراحی شده به سبک اسکاندیناوی شما همچنین می توانید کف های چوبی بدون فرش و دیوارهای آجری سفید رنگی داشته باشید که بافت ناصافی را ایجاد می کند و نور را از طریق پنجره های بزرگ به حداکثر می رسانند.

طراحی اسکاندیناوی در مبلمان

طراحی اسکاندیناوی علاوه بر بهره گیری در طراحی دکوراسیون منزل، با استفاده زیادی که در طراحی مبلمان دارد نیز بسیار شناخته شده و محبوب است. استفاده از خطوط و منحنی های خاص از ویژگی های مبلمان اسکاندیناوی است.

سبک طراحی اسکاندیناویایی

در متن بالا ویژگی های طراحی اسکاندیناوی و تاریخچه آن را مطالعه کردید.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید