معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77390237

telegram instagram

وقتی صحبت از دکوراسیون اتاق خواب می شود، بهترین کار این است که آنچه با آن راحت تر هستید و طرح دلخواه خود را پیاده سازی کنید؛ از سبک های کلی طراحی گرفته تا جزئیات عناصر مختلف.

در تمامی نمونه های دکوراسیون، مطابق با سلیقه هر فردی ویژگی ها و طرح های متنوعی وجود دارد که در این مقاله چند ایده از سبک های مختلف دکوراسیون اتاق خواب را بررسی خواهیم کرد.

سبک های مختلف دکوراسیون اتاق خواب

سبک های دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون روستیک مدرن اتاق خواب

استفاده از عناصر سنتی کلاسیک همچون پاتختی فلزی و تخت خواب چوبی و ترکیب آن با جلوه های معاصر از جمله: عدم شلوغی، طرح و رنگ های ملایم و لوازم جانبی مدرن و صنعتی از ویژگی های سبک روستیک امروزی است.

سبک های مختلف دکوراسیون اتاق خواب - دکوراسیون روستیک مدرن اتاق خواب

دکوراسیون روستیک اتاق خواب

سبک روستایی در واقع به کارگیری مواد طبیعی بصورت پردازش نشده و یا استفاده از عناصر قدیمی و کهنه بصورت بازیافتی است. عناصر اصلی این سبک شامل: چوب، سنگ، پالت رنگی طبیعی و خنثی، خز و پارچه های داری بافت می باشد.

طراحی روستیک خالی از لمس های معاصر نیست بلکه می توانید تخت خواب خود را با روتختی های ضخیم و ملحفه های نرم بپوشانید و نورپردازی مدرن را به اتاق خواب خود اضافه کنید.

سبک های مختلف دکوراسیون اتاق خواب - دکوراسیون روستیک اتاق خواب

سبک مدرن میانه قرن در دکوراسیون اتاق خواب

سبک طراحی مدرن میانه قرن در دهه های 1950 و 1970 محبوبیت زیادی داشته است و امروزه در اتاق خواب بسیار بیشتر از سایر نقاط خانه به کار می رود.

مبلمان بلند و کم ارتفاع با پایه های نازک، خطوط تمیز و ظاهری ساده از مشخصه های این سبک است. نمای کلی این طراحی بی نظمی است و وجود قطعات هنری رنگارنگ بر روی دیوارها ضروری است. 

صندلی های پروانه ای گرد و یا تخت خواب هایی که روی پایه های کرومی قرار گرفته اند از جمله المان های مناسب برای سبک اتاق خواب میانه قرن است.

سبک های مختلف دکوراسیون اتاق خواب - سبک مدرن میانه قرن در دکوراسیون اتاق خواب

سبک طراحی اسکاندیناوی در اتاق خواب

تزئین اتاق خواب اسکاندیناوی موارد زیادی را پوشش می دهد اما ظاهری با نشاط، ساده و تاکید بر رنگ سفید در تمامی طرح ها مشترک است. استفاده از خطوط منحنی و افزودن عناصری با پالت رنگی گرم از دیگر ویژگی های این سبک دکوراسیون اتاق است.

سبک های مختلف دکوراسیون اتاق خواب - سبک طراحی اسکاندیناوی در اتاق خواب

دکوراسیون صنعتی اتاق خواب

از ویژگی های سبک صنعتی می توان به استفاده از عناصر ساختاری همچون لوله های آب، کف های بتونی و دیوار های آجری اشاره کرد. پالت رنگی این سبک طراحی عموما رنگ های تیره همچون خاکستری و سیاه می باشد. سایر رنگ ها را می توان از طریق آثار هنری و لوازم جانبی به فضا اضافه کرد.

سبک های مختلف دکوراسیون اتاق خواب - دکوراسیون صنعتی اتاق خواب

سبک طراحی هالیوودی

سبک طراحی دکوراسیون هالیوودی از دهه 1930 متولد شده و سرشار از تجملات، درخشش و لوازم گرانقیمت آن دوره است. 

پارچه های مجلل همچون مخمل، ابریشم، ساتن و خز برای تزئین اتاق خواب به این سبک به کار می روند. مبلمان کلاسیک و لوکس، روتختی های بزرگ، آباژورهای بلند و فرش های قیمتی، فضایی مجلل را رقم می زنند.

سبک های مختلف دکوراسیون اتاق خواب - سبک طراحی هالیوودی

سبک طراحی مینیمالیسم اتاق خواب

طراحی مینیمال سالهاست مورد توجه قرار گرفته است و به این زودی ها از مد نمی افتد.

در طراحی اتاق خواب مینیمال از یک رنگ بندی محدود، مبلمان با خطوط تمیز و تخت خواب سکویی بدون تاج استفاده می شود.

سبک های مختلف دکوراسیون اتاق خواب - سبک طراحی مینیمالیسم اتاق خواب

در این مقاله سبک های طراحی محبوب که در دکوراسیون اتاق خواب به کار گرفته می شوند را توضیح دادیم. بنابراین با توجه به نمونه ها و ویژگی های بیان شده می توانید طرح دلخواه خود را انتخاب کنید.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید