مدیریت: 09121117102 ; معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77339755

telegram instagram

استفاده از اصول طراحی برای تمامی طراحان با سابقه و کم سابقه ضروری است. استفاده از این اصول می تواند جلوه اولیه طراحی شما را بالاتر برده و زیبایی خاصی به آن بدهد. اصولی که در این مقاله اشاره خواهد شد مانند قوانین دکوراسیون داخلی می باشد و می بایست همه به آن عمل کنند.

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

تشابه محیط بیرونی با زیبایی دکوراسیون داخلی

اولین قانون بر پایه تشابه محیطی بیرونی با زیبایی های دکوراسیون داخلی می باشد. می توان قانون و اصول محیط طبیعت را در طراحی دکوراسیون داخلی مد نظر قرار داد. پر رنگ ترین رنگ ها در سطح پایین واقع می گردند (چمن ها، سنگ ها و خاک) و رنگ های میانه در وسط (مانند رنگ درختان و گیاهان) و رنگ ها ی روشن تر در بالا (آسمان) واقع می گردند.

با استفاده از این اصل در طراحی دکوراسیون داخلی، زیبایی دکوراسیون بیشتر خواهد شد و به شما در طبقه بندی رنگها کمک شایانی خواهد کرد.

اصول طراحی دکوراسیون داخلی - تشابه دکوراسیون داخلی و محیط بیرونی

اصل 10-30-60 دکوراسیون داخلی

بعد از انتخاب رنگ، نوبت این است که شیوه طراحی خود را انتخاب نمایید.

بر اساس این اصل، رنگ غالب مد نظر شما 60 درصد از خانه شما را می پوشاند. از آنجایی که این رنگ و طرح غالب می تواند نقش بزرگی را در طراحی دکوراسیون داخلی بازی نماید، می بایست رنگ مناسبی را استفاده کنید، این انتخاب در دیوارها و کف منزل شما استفاده می شود. دومین رنگ می تواند به عنوان بخش میانه و یا همان رنگ مبلمان شما عزیزان باشد که 30 درصد طراحی داخلی را به خود اختصاص داده است. در نهایت رنگ پایه که می تواند رنگ متمایز شما باشد، به عنوان رنگ زیورآلات و وسایل تزیینی خانه به کار می رود و 10 درصد رنگ را به خود اختصاص داده است.

اصول طراحی دکوراسیون داخلی - اصل 10-30-60

در این عکس رنگ سفید بیشترین بخش اتاق را به خود اختصاص داده است و کاملا مشخص است که رنگ غالب رنگ سفید می باشد. رنگ زرد که در صندلی ها و رنگ بالش استفاده شده است که رنگ غالب دوم می باشد. و در نهایت رنگ آبی رنگ که نمایش بسیار پر رنگی را دارد و 10 از فضای رنگی دکوراسیون داخلی را به خود اختصاص داده است.

استفاده از دکوری ها و زیورآلات

حال که از رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهره گرفته اید زمان توجه به زیورآلات و دکوری های منزل می باشد.

استفاده از تکرار و تعداد فرد در طراحی دکوراسیون، زیبایی و جلوه بیشتری را در مقایسه با تعداد زوج ایجاد می نماید. به صورت خاص می توان گفت که تعداد سه عدد بهترین جلوه گری را می تواند انجام دهد.

زمانی که می خواهید اجزای دکوراسیون داخلی خود را انتخاب نمائید در نظر داشته باشید که این مجموعه باید به اندازه کافی خاص و منحصر به فرد باشد. استفاده از دکوراسیون روستیک و به کارگیری چوب در اجزای خانه منجر به ایجاد یک نقطه اشتراک بین خانه و فضای بیرون خواهد شد و جلوه و گرمای طبیعت را نیز برای شما به ارمغان خواهد آورد

اصول طراحی دکوراسیون داخلی - استفاده از دکوری ها

زمانی که شما مطمئن نیستید از کجا باید طراحی داخلی را آغاز نمائید، بعضی مواقع لازم است که یک قدم به عقب برگردید و نگاهی به اصول طراحی دکوراسیون داخلی بیندازید. با در نظر گرفتن این سه اصل در طراحی دکوراسیون داخلی شما، بدون توجه به اینکه به کدام سبک طراحی دکوراسیون داخلی تمایل دارید، می توانید طراحی بسیار زیبا و منحصر به فرد را خلق نمائید.

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

امید داریم که با ارائه این اصول به شما عزیزان در خلق طراحی دکوراسیون داخلی بسیار شگفت انگیز کمک ویژه ای کرده باشیم.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 09121117102، 09014152580 و 77339755 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد