09127784584، 09121117102، کارخانه : 77390237

telegram instagram

وقتی نوبت به یافتن تختخوابی راحت و مستحکم می‌شود، جدا از در نظر گرفتن سبک طراحی اعم از مدرن، دکوراسیون روستیک و ...انتخاب یک قاب تخت چوبی یا فلزی نقش متغیری در هزینه، پایداری، قدرت ماندگاری و حتی راحتی دارد.

بنابراین، سوال این است که "فریم تخت فلزی یا چوبی برای شما بهتر است؟" آیا قاب چوبی، قاب فلزی یا ترکیبی از هر دو است؟

در ادامه این مقاله ما به عواملی که اکثر مردم هنگام انتخاب فریم‌های تخت در نظر می‌گیرند را بررسی می کنیم تا به شما در مقایسه و تصمیم‌گیری کمک کند.

مقایسه قالب یا فریم فلزی و چوبی تخت خواب

هزینه قالب های فلزی و قاب های چوبی

برای بسیاری از افراد، تصمیمات بر اساس بودجه آنها گرفته می شود. برای قاب تخت فلزی در مقابل قاب چوبی، هر کدام مزایای خاص خود را دارند.

برای تخت‌های کوچک‌تر و فریم‌های تخت فلزی با فلز استاندارد، هزینه می‌تواند در مقایسه با فریم‌های تخت چوبی بسیار کمتر باشد.

با این حال، هنگامی که با تخت‌هایی با اندازه بزرگ‌تر سروکار دارید که ممکن است به فلزی محکم‌تر نیاز داشته باشند، یا زمانی که فلز محکم‌تر را ترجیح می‌دهید، فریم‌های تخت چوبی می‌توانند گزینه اقتصادی‌تری باشند.

بنابراین، اگر هزینه عامل اصلی شما در انتخاب قاب تخت چوبی یا فلزی است، بسته به نیاز یا ترجیح شما تا حدودی متغیر است.

با این حال، هنگامی که با اندازه‌های کوچک‌تر و فریم‌های تخت استاندارد سروکار داریم، فلز معمولاً ارزان‌تر است.

استحکام تخت های فلزی در مقابل تخت های چوبی

ما می توانیم استحکام را به روش های مختلفی تعریف کنیم.

مشابه هزینه، یک فریم تخت فلزی بزرگتر ممکن است گزینه محکم تری باشد، زیرا برای نگه داشتن تشک بزرگتر باید قوی تر باشد. همانطور که گفته شد، حتی یک قاب تخت فلزی با اندازه استاندارد نسبت به بسیاری از فریم های تخت چوبی کمتر در معرض آسیب فیزیکی است.

با این حال، فریم‌های تخت چوبی معمولاً گزینه قوی‌تری هستند که از مواد ضخیم‌تر و سیستم‌های پایداری محکم‌تر ساخته شده‌اند، به‌ویژه زمانی که توسط متخصص در مبلمان چوبی سفارشی ساخته می‌شوند.

علاوه بر این، قاب‌های تخت خواب چوبی اغلب با نوارهایی ساخته می‌شوند که معمولاً پشتیبانی قوی‌تری را ارائه می‌دهد. فریم های تخت فلزی به ندرت با این ساختار طراحی می شوند.

چوب به دلیل استحکام خود به طور هدفمند استفاده می شود، و آن را به گزینه بهتری برای پشتیبانی در طول زمان تبدیل می کند، به خصوص اگر برای اتاق مهمان شما باشد.

مقایسه قالب یا فریم فلزی و چوبی تخت خواب

میزان سر و صدا تخت چوبی در مقایسه با تخت خواب فلزی

ممکن است هنگام انتخاب قاب تخت، سر و صدا را عامل مهمی در نظر نگیرید، با این حال سر و صدا نقش مهمی در کیفیت خواب دارد.

به دلیل استحکام چوب و این واقعیت که فریم کمتر از هم جدا می‌شود، قاب‌های تخت چوبی به وضوح گزینه بهتری برای سروصدا هستند.

متأسفانه، برای افرادی که فریم تخت فلزی را ترجیح می دهند، خواه یک فریم مستحکم و یا استاندارد، احتمال اینکه فریم تخت فلزی در برخی مواقع ترک بخورد زیاد است.

نکته دیگر در مورد سر و صدا این است که چگونه می خوابید و با چه کسی می خوابید. به عنوان مثال، اگر تمایل دارید زیاد در رختخواب خود حرکت کنید یا با شریک زندگی خود بخوابید، ممکن است بدن شما زودتر از کسی که ساکن می‌ماند و تنها می‌خوابد شروع به خسته شدن کند.

مقایسه قالب یا فریم فلزی و چوبی تخت خواب

آیا قاب های چوبی در مقایسه با فریم های تخت فلزی الاستیک تر هستند؟

گزینه اول سفارشی سازی بیشتری نسبت به شماره دو ارائه می دهد. با این حال، سازندگان زیادی وجود دارند که قاب های فلزی را ارائه می دهند که می توانید آنها را تنظیم کنید.

بیشتر مردم فکر می‌کنند که فریم‌های تخت چوبی سنگین‌تر هستند، اما همیشه اوضاع اینطور نیست. از نظر پشتیبانی بیشتر به طراحی واقعی بستگی دارد، نه موادی که یک قاب از آن ساخته شده است.

مزایای قاب های تخت فلزی چیست؟

 • تعمیر و نگهداری بسیار کم
 • آزادی طراحی
 • تنوع رنگ و مدل
 • دوام
 • درحرارت و آتش خطری ندارد.
 • مناسب برای کودکان، زیرا رنگ آمیزی آسان است.

معایب فریم های تخت فلزی چیست؟

 • جوشکاری می تواند نقطه ضعف باشد.
 • ظرافت کمتری نسبت به قاب های چوبی
 • در صورت آسیب دیدن آب بندی رنگ آنها مستعد زنگ زدگی هستند.
 • بازیافت مشکل است

مزایای تخت های چوبی چیست؟

 • آسان برای سفارشی کردن
 • اضافه کردن یک بافت منحصر به فرد
 • قابل بازیافت
 • همیشه مد روز
 • پشتیبانی اضافی

معایب تخت های چوبی چیست؟

 • می تواند هزینه زیادی داشته باشد
 • اغلب سنگین
 • می تواند پوسیده شود

صرف نظر از نحوه مقایسه فریم تخت چوبی و فلزی، تصمیم معمولاً به ترجیحات شخصی بستگی دارد. برخی راحتی و طرح های متغیر موجود برای قاب تخت چوبی را ترجیح می دهند، در حالی که برخی دیگر بسیاری از سبک های موجود و روکش فلزی را که قاب های فلزی می توانند ارائه دهند، ترجیح می دهند.

انتخاب چارچوب مناسب تخت به عواملی بستگی دارد که برای شما مهمتر است. چوب یک گزینه عالی برای استحکام، سبک و باصدای محدود است. فریم های تخت فلزی مقرون به صرفه هستند. با در نظر گرفتن این عوامل، می توانید تصمیم آگاهانه ای در مورد اینکه کدام یک برای ترجیحات خواب شما مناسب است، بگیرید.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید