معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77390237

telegram instagram

تقریبا در کنار هر میز غذاخوری با هر ابعادی می توان از کنسول یا میز کناری استفاده کرد. اما این قطعه برای چه کاری استفاده می شود و اندازه آن چقدر است؟ در ادامه این مقاله این ایده کاربردی را بررسی می کنیم.

میز کنار اتاق غذاخوری

میز کناری اتاق غذاخوری

میز کناری اتاق غذاخوری که به آن میز کنسول یا میز بوفه نیز گفته می شود، قطعه ای بلند و کم ارتفاع است که برای ذخیره و نمایش وسایل در یک اتاق غذاخوری استفاده می شود. این میز همچنین می تواند به عنوان یک سطح اضافی برای سرو غذا استفاده شود.

میز بوفه یا کنسول در اتاق نشیمن، راهروها، قسمت ورودی و ... نیز به عنوان محل ذخیره و نمایش استفاده می شوند.

در فروشگاه مبلمان با اصطلاحات بوفه، میز کنسول و میز کناری مواجه می شوید. لازم است بدانید یک میز کناری دارای پایه های کوتاه و ساده است و در بوفه پایه ها بلند تر هستند. میز کنسول نیز یک پایه کوچک داشته یا اصلا پایه ندارد و درب آن معمولا کشویی است.

کاربرد میز کناری یا کنسول اتاق غذاخوری

میز کنسول یا بوفه اتاق غذاخوری یه گونه ای طراحی شده است که فضای مناسبی برای ظروف رسمی و سایر لوازمی که معمولا در اتاق غذاخوری استفاده می شود، فراهم می کند. همچنین به عنوان یک سطح برای قرار دادن ظروف و سینی های غذا عمل می کند. علاوه بر این می توان از سطح آن برای نمایش لوازم تزئینی همچون شمع ها و کارهای هنری استفاده کرد.

میز کنار اتاق غذاخوری

سبک های مناسب میز کنسول

بوفه یا میز کنسول کناری می تواند با ست و دکوراسیون اتاق غذاخوری شما مطابقت داشته یا از لحاظ سبک متفاوت تر باشد. اگر در ست اتاق غذاخوری خود میز کناری ندارید، می توانید نمونه ای مطابق سایر لوازم خود بیابید. یا با در نظر گرفتن یک میز کنسول با سبک مدرن، دکوراسیون روستیک، سبک کلاسیک، سبک فرانسوی یا با ترکیب رنگ متضاد نقطه ای کانونی را رقم بزنید.

میز کناری یا بوفه اتاق غذاخوری با قفسات باز یا درب های شیشه ای برای فضاهای کوچک مناسب تر هستند. یک میز با درب های بسته برای فضاهای بزرگ تر مناسب است.

اندازه مناسب میز کناری اتاق غذاخوری

تعیین اندازه مناسب کنسول کمی مشکل است. این میز باید متناسب با ابعاد اتاق شما در نظر گرفته شود. در ادامه یک روش برای پیدا کردن اندازه مناسب میز کناری بیان می کنیم:

یک بوفه دارای عمق متوسط 50 سانتی متر تا 55 سانتی متر است. اطمینان حاصل کنید که بوفه شما خیلی عمیق نباشد چراکه برای گردش راحت به حداقل 60 سانتی متر فاصله بین قطعات مبلمان نیاز دارید.

طول میز به طور متوسط 150 سانتی متر است که برای قرار گرفتن کنار میز نهارخوری به همان طول یا بزرگتر مناسب است. اما یک میز کنسول با این ابعاد برای قرار گرفتن در کنار میز نهارخوری چهار نفره مناسب نیست.

ارتفاع مناسب میز کنسول

ارتفاع میز کناری اتاق غذاخوری باید به گونه ای باشد تا بتوانید به راحتی غذا را سرو کنید. ارتفاعی به اندازه پیشخوان آشپزخانه که حدودا 90 سانتی متر است برای میز کنسول کناری مناسب خواهد بود. بنابراین ارتفاع حدود 70 تا 90 سانتی متر را برای میز کناری اتاق غذاخوری خود در نظر بگیرید.

در متن بالا موارد مربوط به انتخاب میز کنسول کناری اتاق غذاخوری را مطالعه کردید. گروه دکوراسیون روستیک لومه همواره خدمت رسان شما عزیزان در طراحی و ساخت محصول مورد نظرتان می باشد.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید