09127784584، 09121117102، کارخانه : 77390237

telegram instagram

انتخاب کفپوش مناسب برای خانه بسیار مهم است، اما این تنها قدم اول است. هر کفپوش چوبی دری را به روی تعداد زیادی از فرصت های طراحی باز می کند. چوب جنگلی با رنگ گرم در منزل شما فضای مناسبی ایجاد می کند تا با فرش های مخملی، شومینه های سنگی و سایر دکورهای دنج هماهنگ شود. از سوی دیگر، چوب با رنگ سرد پایه و اساس عالی برای طراحی شیک و مدرن را فراهم می کند. مهم نیست که چگونه می خواهید تزئین کنید، می توانید گزینه ای برای کفپوش چوبی پیدا کنید.

با این حال، اطمینان از تناسب مبلمان و سایر اقلام دکور شما با کفپوش شما می تواند یک چالش باشد. با نکات کاربردی زیر برای تطبیق کف چوبی با مبلمان، مطمئن شوید که اتاقی خواهید داشت که ظاهر و احساس عالی دارد.

نکات کاربردی برای تطبیق کف چوبی با مبلمان

نکات مهم برای تطبیق کف چوبی با مبلمان

به ته رنگ ها توجه کنید.

هر گزینه کفپوش چوبی دارای رنگ گرم، سرد یا خنثی است که فضا را مشخص می کند. با تطبیق دکوراسیون خود با ته رنگ چوب از این به نفع خود استفاده کنید. رنگ های گرم - چوب هایی با رنگ های زرد، نارنجی یا قرمز - به خوبی با سایر قطعات گرم ترکیب می شوند. به عبارت دیگر، اگر کفپوش شما دارای ته رنگ قرمز باشد، اکثر مبلمان با رنگ قرمز نیز در اتاق عالی به نظر می رسند. همین مفهوم در مورد چوب های با رنگ سرد که در سایه های مختلف خاکستری وجود دارد نیز صدق می کند. از طرف دیگر، ته رنگ های خنثی با رنگ های گرم و سرد همخوانی دارند.

به خاطر داشته باشید که تطبیق ته رنگ ها می تواند بسیار متفاوت باشد. یک کف رنگ روشن با ته رنگ قرمز همچنان با مبلمان چوبی تیره با همان رنگ قرمز مطابقت دارد.

به سبک روستیک متمایل شوید…

کف شما به عنوان پایه و اساس اتاق عمل می کند، به این معنی که بر ظاهر و احساس همه چیز در آن فضا تأثیر می گذارد. کف‌های با رنگ گرم با طرح‌های دانه‌ای قابل مشاهده یا نشانه‌های پررنگ شخصیت، حس سنتی و راحتی را به خانه شما می‌بخشند. بافت های جسورانه و قطعات نرم و مجلل فضایی را ایجاد می کنند که گرما و آرامش را تراوش می کند. اگر اتاق نشیمنی می‌خواهید که فوراً به مهمانان آرامش دهد یا اتاق خوابی که احساس رضایت‌بخش و خانه‌داری را ارائه دهد، روستایی بهترین راه برای رفتن است. هنگامی که یک تم کلی در اتاق ایجاد می کنید، همه گزینه های دکوراسیون را در یک راستا نگه می دارید تا هیچ چیز اشتباه یا نامناسب احساس نشود.

با فلز مدرن شوید.

کفپوش های چوبی افزودنی های سنتی به هر خانه ای هستند، اما این بدان معنا نیست که شما باید به دکوراسیون سنتی پایبند باشید. کفپوش‌های چوبی مهندسی‌شده مدرن به‌خوبی با لهجه‌های فلزی و قطعات مبلمان تضاد دارند. شما می توانید با قطعاتی که برنز، فولاد یا مواد خام دیگر را در خود جای داده اند، یک فضای صنعتی منحصر به فرد ایجاد کنید. همچنین ممکن است از فلزات آسیب دیده برای افزودن شخصیت به اتاق استفاده کنید. کفپوش‌های رنگ روشن‌تر با مبلمان تیره به خوبی هماهنگ می‌شوند و بالعکس. قطعات شیشه ای و سایر وسایل دکوری منحصر به فرد نیز به زیبایی در یک اتاق مدرن قرار می گیرند. مهم نیست که چه سبکی در یک اتاق می سازید، مطمئن شوید که می توانید کفپوش و مبلمان خود را با ظاهر مطابقت دهید.

کنتراست کلید است.

کنتراست یکی از قوانین اصلی هر سبک یا دکوراسیونی است که آن را به یکی از مهم ترین نکات برای تطبیق کف چوبی با مبلمان تبدیل می کند. کفپوش‌های چوبی تیره‌تر می‌توانند مبلمان چوبی سبک‌تر را برجسته و بسیار رضایت‌بخش به نظر برسانند. از طرف دیگر، کفپوش‌های چوبی سبک‌تر تعادل عالی را برای مبلمان تیره‌تر فراهم می‌کنند. بدون تضاد، یک اتاق می تواند یکنواخت به نظر برسد و قطعات کوچکتر به راحتی در فضا گم می شوند. همچنین می توانید از کنتراست برای ایجاد یک نقطه کانونی در اتاق استفاده کنید. به عنوان مثال، در یک اتاق غذاخوری، میز باید مرکز توجه باشد. شما می توانید نقطه کانونی خود را با تضاد آن با کفپوش و سایر قطعات اتاق متمایز کنید - مانند داشتن یک میز چوبی تیره روی کف های با رنگ روشن تر.

مخلوط کردن بافت ها نیز کنتراست ایجاد می کند. اگر کف‌های چوبی صاف و صیقلی دارید، می‌توانید آنها را با مبلمان نرم‌تر و گردتر متعادل کنید که به بافت اتاق می‌افزاید.

ایجاد تشابه

به یاد داشته باشید که هیچ قانون سخت و سریعی در دکوراسیون منزل وجود ندارد. انتخابی که در یک اتاق منطقی باشد ممکن است در اتاق دیگر جواب ندهد.

اگر نمی‌خواهید روی ایجاد کنتراست در اتاق تمرکز کنید، به دنبال راه‌های شیک برای مطابقت با رنگ‌های چوب باشید. رنگ های خنثی همیشه شرط مطمئنی هستند صرف نظر از اینکه چه نوع کفپوش چوبی دارید. اگر می خواهید انتخاب های جسورانه تری برای مبلمان خود داشته باشید، سعی کنید قطعاتی با پایه های چوبی پیدا کنید که با رنگ کفپوش شما همخوانی داشته باشد. قسمت چوبی مبلمان تکمیل کننده کف است، در حالی که سایر مواد به زیبایی خودنمایی می کنند. این یک تعادل کلی ایجاد می کند که به قطعه کمک می کند تا بدون ترکیب شدن زیاد با بقیه اتاق هماهنگ شود.

با این حال، شما باید سعی کنید قطعات مشابه را با یکدیگر هماهنگ کنید. به عنوان مثال، یک مبل و یک میز چوبی می‌توانند یکدیگر را متعادل کنند. همچنین باید طرح کلی رنگ خود را در نظر داشته باشید. بسیاری از قطعات تیره به پارچه‌های روشن‌تر و رنگ‌های دیوار برای روشن‌تر کردن فضا نیاز دارند.

وزن اتاق را در نظر بگیرید

همانطور که باید به طرح رنگ کلی خود توجه کنید، مهم است که وزن اتاق را نیز در نظر داشته باشید. وقتی کف‌های چوبی سبک‌تری دارید، نمی‌خواهید مبلمان بزرگ‌تر و محکم‌تر بر آن‌ها چیره شود. به طور مشابه، کف‌های تیره‌تر می‌توانند بر بافت‌ها و مبلمان باریک‌تر چیره شوند. یک قانون خوب این است که مبلمان ظریف‌تر با کف‌های روشن‌تر به خوبی هماهنگ می‌شوند، در حالی که قطعات سنگین‌تر با چوب‌های تیره بهتر هماهنگی دارند. این به شما کمک می کند تعادل را در اتاق حفظ کنید تا همه چیز شانس خود را برای درخشش در فضا پیدا کند.

انتخاب اکسسوری و قطعات کوچک تر

آیا طرح شما چیزی کم دارد؟ قطعات کوچکتر می توانند لمس کوچکی عالی برای گره زدن همه چیز به هم اضافه کنند. با بالش ها یا پتوهای تزئینی رنگ بیشتری به اتاق اضافه کنید. با فرشی که در جای مناسبی قرار گرفته است، کنتراست بیشتری ایجاد کنید. تزیینات دیوار، دکور قفسه و سایر موارد شخصی نیز می توانند به یک اتاق شخصیت ببخشند. چه از آنها برای ایجاد کنتراست بیشتر استفاده کنید و چه برای گره زدن همه چیز به هم، این جزئیات کوچک می توانند زیبایی عالی را به اتاق اضافه کنند. این جزئیات کوچکتر را آزمایش کنید تا بهترین طراحی را برای خانه خود ایجاد کنید.

در متن بالا نکات مهم و کاربردی برای ترکیب مبلمان با کفپوش چوبی را بررسی کردیم. با بهره گیری از این نکات می توانید ظاهری جذاب تر را رقم بزنید.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید