معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77339755

telegram instagram

در عصر امروز طراحی دکوراسیون منزل با توجه به پیشرفت تکنولوژی بسیار آسان تر شده است. استفاده از سبک های مختلف در دکوراسیون همچون، روستیک، مدرن، کلاسیک، میانه قرن و ... همگی نیازمند رعایت یکسری موارد برای داشتن جلوه ای زیبا و متناسب هستند.

در ادامه این مقاله نکات کلیدی که لازم است در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت شود، بررسی خواهیم کرد.

نکات کلیدی در طراحی دکوراسیون منزل

نکات مهم و کلیدی در طراحی دکوراسیون منزل

برنامه ریزی پیش از اجرا

یکی از عناصر اصلی طراحی داخلی با نمایی خیره کننده، برنامه ریزی قبل از اجرای المان های مختلف است. برای انجام اینکار می توانید از ایده های داخل اینترنت، مجلات و اینستاگرام بهره بگیرید. تشریح ویژگی های طراحی اتاق به شما در تهیه لیست خرید و بودجه مورد نیاز کمک خواهد کرد.

انتخاب قطعات اصلی

به طور کلی، یک طراح داخلی یک یا دو قطعه اصلی را برای ایجاد نقطه کانونی در هر اتاق قرار می دهد. المان های اصلی می توانند یک کاناپه فوق مدرن تا یک لوستر خاص و پیچیده را شامل شوند.

به یاد داشته باشید که قطعات اصلی دکوراسیون به جای ترکیب شدن با سایر عناصر بیشتر برای ایجاد نقطه ای برجسته هستند. این قطعه باید با دکوراسیون کلی از نظر رنگ، شکل و الگو تناسب داشته باشد.

چیدمان ساده

در طراحی داخلی وجود بیش از حد لوازم باعث می شود اتاق شلوغ و بهم ریخته بنظر برسد. بنابراین لازم است المان ها بصورت کاربردی و همچنین شیک انتخاب شوند.

نکات کلیدی در طراحی دکوراسیون منزل

تمرکز بر روی جزئیات

توجه دقیق به جزئیات بیشترین تاثیر را در دکوراسیون داخلی خواهد داشت. به عنوان مثال در یک اتاق نشیمن الگو قرار دادن کوسن ها می تواند طرحی لوکس در فضا رقم بزند.

تکمیل دکور خانه با گذشت زمان

لازم نیست به یکباره پروژه طراحی خود را به اتمام برسانید. با توجه به نیازهای بودجه ای و چشم انداز کلی، می توانید تغییرات کوچکی را به مرور انجام دهید. این روش برای پیدا کردن قطعه کانونی در اتاق مورد نظر شما بسیار کارآمد است.

گذشت زمان و همچنین تغییر شیوه های طراحی باعث میشود بتوانید ظاهری منحصر به فرد ایجاد کنید. با اینکار می توان برنامه ریزی حرفه ای تری انجام داده و از انجام کارهای غیر ضروری خودداری کنید.

انتخاب پالت رنگی مناسب

پالت رنگی مناسب ساده ترین و قدرتمند ترین ابزاری است که در طراحی داخلی حرفه ای به کار گرفته می شود. با پیدا کردن رنگ های متضاد و مکمل میتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

برنامه ها و وبسایت های زیادی موجود هستند که بصورت آنلاین می توانند رنگ های متناسب را به شما پیشنهاد داده و کدهای رنگی را چاپ کنند.

نورپردازی مناسب

نورپردازی عنصری است که اتاق را زنده می کند. فقط روی رنگ ها و الگو ها تمرکز نکنید و تنظیم نور محیط را نیز در نظر بگیرید. دریافت هرچه بیشتر نور طبیعی ضروری است. بسیاری از طراحان از آینه ها و سطوح بازتابنده برای بهبود توزیع نور استفاده می کنند.

نکات کلیدی در طراحی دکوراسیون منزل

در متن بالا هفت نکته اساسی و مهم که طراحان داخلی مطرح در دکوراسیون منزل در نظر می گیرند، را بازگو کردیم. با بهره گیری از این نکات می توانید دکوراسیونی زیبا و متناسب را در محل زندگی خود رقم بزنید.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 09121117102، 09014152580 و 77339755 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید