معاونت: 09014152580، مدیریت: 09121117102، کارخانه : 77390237

telegram instagram

کلمه "مدرن" یکی از پر استفاده ترین عبارات در دکوراسیون است. سبک مدرن امروزی که اغلب با سبک معاصر اشتباه گرفته می شود، بر اساس یک جنبش طراحی است که در اواخر قرن بیستم متولد شد. مبلمان و دکورهای سبک مدرن از مواد طبیعی، رنگ‌های خنثی یا خاکی و حذف جزئیات غیرضروری تجلیل می‌کنند. در حالی که ممکن است طیف وسیعی از رنگ ها را در استایل های معاصر ببینید، سبک های مدرن رنگ های تک رنگ دارند. همچنین این سبک طراحی به زیبایی با سایر سبک ها اعم از سبک دکوراسیون روستیک، سبک کلاسیک و ... ترکیب می شود. در ادامه این مقاله به آشنایی کامل با سبک دکوراسیون مدرن می پردازیم.

سبک دکوراسیون مدرن

تاریخچه سبک دکوراسیون مدرن

با ریشه در معماری و طراحی آلمانی و اسکاندیناویایی، سبک مدرن ساده و بدون تزئین است. این سبک به عصر ماشین مرتبط است و اغلب از آن به عنوان دوران دهه 1920 تا 1950 یاد می شود. محبوبیت جنبش سبک مدرن در نیمه اول قرن بیستم ادامه یافت و مشتقات بعدی این سبک به عنوان مدرن و مدرن اواسط قرن شناخته شدند.

معماری اسکاندیناوی شامل چه چیزی است؟

معماری و طراحی اسکاندیناوی شامل رنگ های روشن و خنثی است. فضای باز؛ و پنجره های بزرگ همگی به معنای به حداکثر رساندن نور در فضا هستند. همچنین تمرکز بر خطوط تمیز و مواد طبیعی برای ایجاد حس سادگی و راحتی وجود دارد.

یکی از باورهای کلیدی نهضت طراحی مدرن این ایده است که "فرم از عملکرد پیروی می کند". به عبارت دیگر، طراحی تمام وسایل و اشیاء تزیینی باید هدف مورد نظر خود را منعکس کند و اگر یک مبل، دکور یا جزئیات تزئینی هدف کاربردی نداشته باشد، می توان آن را حذف کرد.

ویژگی های معمول یک فضای مدرن

این فلسفه پشت سبک مدرن، آن را به یک انتخاب عالی برای دکوراسیون برای کسانی تبدیل می کند که فضاهای ساده و نامرتب با خطوط تمیز و فقدان تزئینات شلوغ را دوست دارند. پلان های طبقه باز که با توسعه این سبک همراه هستند، به خوبی پیش می رود.

اگر به فکر تزیین فضا به سبک مدرن هستید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید بدانید.

  • عناصر سازه ای (مانند بتن یا تیرها) اغلب در معرض دید قرار می گیرند.
  • تاکید بر خطوط افقی و عمودی با منحنی های کمتر.
  • فقدان شلوغی.
  • مبلمان کم ارتفاع و افقی با خطوط تمیز
  • جشن نور طبیعی و پنجره های بی تزئین
  • مواد طبیعی مانند چوب رنگ نشده، فلزات، چرم و الیاف طبیعی
  • یک پالت رنگ خنثی یا "طبیعی".
  • سطوح بازتابنده مانند فولاد، کروم یا شیشه
  • چوب های طبیعی و روکش های چوبی

سبک دکوراسیون مدرن

سبک مدرن در مقابل سبک معاصر

سبک معاصر از یک دوره خاص متولد نشده است. با گذشت زمان تغییر می کند و می تواند عناصر مدرن را در خود جای دهد. به عنوان مثال، در چند دهه دیگر، سبک جدید معاصر نامیده می شود زیرا همان چیزی است که در سبک است. مبلمان معاصر شکل های متمایز تری دارند و اغلب می توانند شامل مبلمان منحنی باشند.

با شروع دهه 1990، دکوراسیون معاصر از روند مینیمالیستی پیروی کرد و می تواند شامل رنگ های متضاد شدید با سیاه و سفید باشد، در حالی که مدرن به جای اینکه تند و سرد باشد، بر پایه خنثی ها است. قطعات معاصر ممکن است به سادگی تزئینی باشند، در حالی که قطعات مدرن باید عملکردی داشته باشند.

نبرد برای تعریف سبک مدرن احتمالاً ادامه خواهد داشت، زیرا این موضوع به طور گسترده مورد بحث است. اما در ریشه خود، سبک مدرن بازتاب یک دوره خاص است. با این حال، بسیاری از مردم به دلیل ماهیت ساده و کاربردی، قطعاتی از سبک مدرن را در خانه و محل کار خود وارد می کنند. از آنجایی که بسیاری از مردم برای سادگی در زندگی تلاش می کنند و تاکید بر بی نظمی وجود دارد - شاید آنها به سبک مدرن کشیده شوند زیرا به نظر می رسد همه چیز را ساده می کند. مدرن با روند طراحی فضاهای مفهومی باز همراه است.

در متن بالا ویژگی های اصلی سبک مدرن را بررسی کردیم و همچنین به مقایسه آن با سبک معاصر پرداختیم.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید