09127784584، 09121117102، کارخانه : 77390237

telegram instagram

از ابتدای ساخت و ساز، چوب خصوصا الوارهای چوبی یکی از پرکاربردترین مصالح بوده است. امروزه روند استفاده از مصالح طبیعی در معماری و طراحی داخلی و سبک های مختلف از سبک روستیک گرفته تا دکور مدرن، رو به افزایش است. الوارها قطعات چوبی برش خورده شده از چوب های مختلف است که در سایزها و ضخامت های مختلف و دلخواه عرضه می شوند. محبوب ترین و پراستفاده ترین چوب برای ایجاد الوار چوب روسی است. بنابراین در ادامه این مقاله ما پنج دلیل خوب برای انتخاب الوار در معماری و طراحی داخلی به شما ارائه می دهیم.

پنج دلیل استفاده از الوار چوبی در معماری و طراحی داخلی

مزایای استفاده از الوار در طراحی داخلی

الوار یکی از بادوام ترین مواد است.

اگر نوع مناسبی از چوب را با توجه به اقلیم و عملکرد انتخاب کنید، به احتمال زیاد فرصتی برای درک دوام این ماده طبیعی خواهید داشت که به روش های متعددی در معماری و داخلی استفاده می شود (به عنوان مثال نما، کفپوش، درها، میز یا مبلمان، تجهیزات خانه و غیره). ناگفته نماند که چوب مواده ای مقاوم در برابر آب و زنگ زدگی است که باعث افزایش طول عمر آن می شود.

الوار سازگار با محیط زیست است.

از نظر علمی ثابت شده است که سازه های چوبی CO2 اتمسفر را جذب و ذخیره می کنند و چوب کربن خنثی است (در واقع این تنها ماده ساختمانی خنثی کربن است). ناگفته نماند که می توان از چوب دوباره استفاده کرد. خانه های ساخته شده از چوب پایدار، قابل تجدید و سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه هستند.

الوار یک نجات دهنده انرژی است.

صنعت چوب نیاز به مصرف انرژی کم دارد. در مقایسه با آجر، سنگ یا بتن، سازه های چوبی مطمئناً باعث صرفه جویی در زمان و همچنین نیروی کار می شود. این به ویژه در شرایط آب و هوایی سخت مانند باران شدید، برف و شرایط یخبندان، جایی که ساخت و ساز چوب می تواند بدون مشکل ادامه یابد، کاربرد دارد.

پنج دلیل استفاده از الوار چوبی در معماری و طراحی داخلی

الوار چوبی دارای ویژگی زیبایی شناسی است.

الوار چوبی را می توان به اشکال مختلف استفاده کرد زیرا بیش از 100 نوع چوب در معماری استفاده می شود. ساختارها، رنگ ها، کیفیت ها و روش های متعددی برای ساخت اشکال و لاک زدن چوب وجود دارد. الوار ها در ضخامت و طول های مختلف وجود دارند که کنارهم قرار گرفتن آنها می تواند طرحی روستیک و مدرن را رقم بزند.

الوار سلامت را بهبود می بخشد.

از آنجایی که الوار یک ماده طبیعی است استرس را کاهش می دهد و احساس راحتی و آرامش می دهد. استفاده از الوارهای چوبی در طراحی داخلی رطوبت را تنظیم می کند که می تواند به افراد مبتلا به مشکلات تنفسی کمک کند.

در متن بالا مزایای استفاده از الوار چوبی در دکوراسیون داخلی منزل را برشمردیم.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید