09127784584، 09121117102، کارخانه : 77390237

telegram instagram

چوب یک ماده منحصر به فرد است. علاوه بر تجدید پذیر و پایدار بودن، فوق العاده قوی و همه کاره است. در لمس حس خوبی دارد و بوی خوبی نیز دارد، اما زیباترین چیز در مورد آن ظاهر بصری آن است.

تقریباً با همه چیز به زیبایی ترکیب می شود؛ سنگ، شیشه، منسوجات و فلز. در نهایت، هیچ چیز چوب را زیباتر از استفاده از چوب به تنهایی نمی کند. چوب همچنین در انواع سبک های طراحی خانه اعم از دکوراسیون مدرن گرفته تا دکوراسیون روستیک، به عنوان عنصری مهم و کاربردی به کار گرفته می شود.

هر نوع چوبی ویژگی ها و جذابیت های متفاوتی دارد، و حتی در هر دو محصول یکسان دقیقا بافت چوب یکسان نیست. در ادامه ویژگی های منحصر به فرد چوب که آن را زیباتر جلوه می دهد را بررسی خواهیم کرد.

چه چیزی چوب را زیبا می کند؟

مواردی که چوب را زیباتر جلوه می دهد

رنگ

رنگ چوب به دلیل نفوذهایی به دست می‌آید که گاهی اوقات به آن مواد استخراجی می‌گویند که درخت از خاک محل رشد خود می‌گیرد. این دلیل اصلی این است که چرا می تواند تنوع رنگی زیادی در بین گونه های مشابه چوب وجود داشته باشد. پس از اره کردن، رنگ چوب می تواند در معرض نور و هوا تغییر کند.

به عنوان مثال چوب بلوط پیچ و تاب مدرنی را به هر فضای داخلی می بخشد و پس زمینه ای عالی برای بسیاری از طرح های رنگی، چه پررنگ و چه کم رنگ تر، فراهم می کند.

چه چیزی چوب را زیبا می کند؟

دانه چوب

در حالی که بسیاری از ما به "دانه چوب" به عنوان الگوی طبیعی که می بینیم اشاره می کنیم، از نظر فنی این اشتباه است! اصطلاح "دانه" در واقع به معنای جهت سلول های چوب است و به طور کلی شش نوع دانه وجود دارد که شامل مستقیم، نامنظم، در هم تنیده و موج دار می شود.

چه چیزی چوب را زیبا می کند؟

شکل

این عبارت برای الگوی سطح چوب است و ویژگی کلیدی پوشش چوب را نشان می دهد. یک دانه در هم قفل شده زمانی رخ می دهد که لایه های متوالی رشد در جهات مختلف اجرا می شوند و باعث ایجاد اثراتی به نام «چشم پرندگان» یا نواری می شوند.

بسیاری از طیف های رنگی چوب با فرآیند پیری طبیعی و شرایط آب و هوا به دست می آید. از رنگ‌های خاکستری سرد گرفته تا رنگ‌های گرم‌تر و تقریباً قرمز نقطه کانونی در هر فضای داخلی ایجاد می‌کنند.

گره ها

گره های مشخصه به یکی از دو روش زیر تشکیل می شوند:

گره های تنگ در اطراف شاخه ای که از تنه اصلی درخت رشد می کند، ایجاد می شود. همانطور که درخت منبسط می‌شود، مواد تنه ایجاد می‌شود و گره درون آن قرار می‌گیرد. هنگامی که شاخه آسیب می بیند، گره های شل ایجاد می شود. اگرچه از نظر شکل گیری شبیه به گره های محکم است، مرکز گره از چوب مرده تشکیل شده است.

یک چوب خاص دارای مجموعه ای خیره کننده از گره ها است که نشان دهنده زیبایی و جذابیت آن است.

در متن بالا ویژگی های چوب که ظاهری زیباتر ایجاد می کنند را برشمردیم.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید