09127784584، 09121117102، کارخانه : 77390237

telegram instagram

چوب روستیک دارای محیط و شخصیت است.

روستیک اصطلاحی است که می توان آن را برای هر چوبی به کار برد. به وضعیت چوب یا نحوه تهیه چوب اشاره دارد. چوب می تواند به طور طبیعی روستیک باشد یا با روش های مختلف نجاری روستایی شود. چوب روستیک را می‌توان در اقامتگاه‌ها، کابین‌ها یا خانه‌هایی که در آن از تم غربی استفاده شده است، یافت.

چوب روستیک

انواع چوب روستیک

چوب روستیک در سازه ها

هیچ چیز روستایی تر از چوب انبار قدیمی نیست. ساختمان‌هایی که تقریباً 50 سال یا بیشتر قدمت دارند، اگر ساختمان از چوب ساخته شده باشد، چوب روستایی ایجاد می‌شود. این مسئله در انبارهای قدیمی، آلونک ها یا کلبه ها معمول است. زنگ و جلبک روی تخته ها رشد می کند و ترک می خورد و خاکستری می شود. برداشت این نوع الوار فقط با رضایت مالک ساختمان امکان پذیر است. گاهی اوقات، چوب روستایی توسط مالک جمع آوری می شود یا مالک حق الوار را می فروشد. سپس الوار از طریق نشریات مختلف، در بازارهای کوچک و یا حتی در محوطه های چوب فروخته می شود.

نرده ها

نرده ها همچنین چوب روستیک را در محیط ها و جاده های روستایی یا پنهان در جنگل، جایی که نرده های درخت سرو، کاج یا حتی چوب سرخ برای سال های زیادی پابرجا بوده اند، تولید می کنند. این مکان دیگری است که در آن با رضایت مالک می توان چوب روستایی را برداشت کرد. این نوع چوب روستیک مستقیماً در معرض عناصر قرار گرفته است و اگر نرده به زمین افتاده باشد، حتی ممکن است کیفیت روستایی افزایش یابد. اگر اینطور است مراقب پوسیدگی باشید. تخته های پوسیده می توانند در نامناسب ترین لحظه شکسته شوند، مانند زمانی که آنها را بر روی اره می برید.

چوب روستیک

چوب روستیک دست ساز

نوع کمی متفاوت از چوب روستایی را می توان با سنباده، زنجیر یا چکش کوچک ساخت. یک ظاهر روستایی را می توان با ضربه زدن به چوب با یک زنجیر برای ایجاد فرورفتگی های کوچک تصادفی انجام داد. همین کار را می توان با چکش انجام داد. روش دیگر برای ساخت چوب روستایی، استفاده از سنباده تسمه ای یا ابزار نوسانی است که به وسیله جانبی سنباده نصب شده است. چوب را روی زمین قرار دهید و سپس ابزار سنباده را با زوایایی روی سطح چوب قرار دهید تا لبه برش ابزار باعث ایجاد شکاف، بریده شدن و یا حتی سوختن روی سطح چوب شود.

استفاده و اقدامات احتیاطی

از چوب روستیک برای اهداف مختلفی استفاده می شود. می توان از آن به عنوان قالب یا تزئینات داخل خانه استفاده کرد و در اتاق ها و مکان های تفریحی نیز جذاب است. همچنین برای قاب‌های عکس منظره با تم غربی یا ناهموار خوب است. علاقمندان به چوب روستایی به تابلوها یا شعارهای کوچک علاقه دارند. آنها یا حروف را به داخل چوب هدایت می کنند یا آن را رنگ می کنند. برش چوب روستیک بر روی اره رومیزی یا با ابزار برش دستی آسان است، اما در هنگام برش چوب تاب خورده روی اره رومیزی باید دقت کرد زیرا احتمال برگشت تیغه اره وجود دارد. همیشه قبل از استفاده یا برش چوب مطمئن شوید که چوب روستیک عاری از مواد زائد مانند سنگریزه های کوچک یا میخ های تعبیه شده باشد.

در متن بالا چند نمونه از انواع چوب که روستیک تلقی می شوند را بررسی کردیم.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد