معاونت: 09014152580 ; تلفن کارخانه : 77390237

telegram instagram

اکثر مردم حداقل یک اتاق یا فضای کوچک در خانه خود دارند که آرزو می کنند بزرگتر باشد. حتی زمانی که نمی‌توانید فضا را از نظر فیزیکی بزرگ کنید، راه‌هایی برای دستیابی به احساس فضای بزرگ‌تر با استفاده از انتخاب درست عناصر دکور وجود دارد. فرش یکی از آن عناصر است. فرقی نمی‌کند که شما یک تابلو فرش یا فرش دیواری دارید و یا یک فرش سطحی روی کفپوش گذاشته‌اید، انتخاب فرش مناسب با صرف نظر از سبک دکوراسیون چه طراحی مدرن چه دکوراسیون روستیک، می‌تواند به فضای شما کمک کند بزرگ‌تر به نظر برسد. در ادامه این مقاله نکات کاربردی برای بزرگ تر نشان دادن فضا با انتخاب درست فرش را بررسی می کنیم.

فرش برای بزرگ تر نشان دادن اتاق

نکات مهم در انتخاب فرش برای بزرگتر جلوه دادن فضا

نصب دیوار به دیوار

نصب دیوار به دیوار فرش در یک اتاق می تواند با ایجاد تداوم به بزرگتر کردن فضا کمک کند. تغییر سطوح کف باعث توقف و شروع بصری برای چشم می شود. در مقابل، امتداد فرش از دیوار به دیوار به این معنی است که هیچ چیز مانع چشم نمی شود و در نتیجه این تصور را ایجاد می کند که فضا بزرگتر است.

انتخاب اندازه مناسب

کلید استفاده از فرش برای بزرگتر نشان دادن اتاق شما، انتخاب اندازه صحیح فرش است. یکی از اشتباهات رایج تزئینی که مردم مرتکب می شوند این است که فرشی را انتخاب می کنند که خیلی کوچک است، اتاق را متلاطم و از هم گسیخته نشان می دهد و در نتیجه آن را کوچکتر نشان می دهد.

اندازه دقیق فرشی که برای اتاق شما بهینه است به عوامل مختلفی از جمله محل قرارگیری مبلمان شما بستگی دارد. همیشه به یاد داشته باشید که تمام مبلمان یک اتاق باید بالای فرش قرار گیرند. اگر دستیابی به این امر ممکن نیست، حداقل پایه های جلویی قطعات بزرگتر را روی فرش داشته باشید.

فرش برای بزرگ تر نشان دادن اتاق

رنگ

اکثر مردم با این مفهوم آشنا هستند که رنگ های روشن به بزرگتر شدن اتاق نسبت به رنگ های تیره کمک می کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که باید فرش سفید یا مایل به سفید را در سراسر خانه خود پهن کنید. استفاده از رنگ‌های روشن‌تر از رنگ مورد علاقه‌تان در کل فضا به گسترش بصری فضا کمک می‌کند. همچنین، رنگ‌های روشن‌تر نور خورشید (یا نور مصنوعی) بیشتری را نسبت به رنگ‌های تیره‌تر منعکس می‌کنند، بنابراین افزایش نور در فضا به احساس بازتری کمک می‌کند.

الگو

اگر می خواهید روی فرش یا قالیچه خود طرحی داشته باشید، مطمئن شوید که اندازه طرح متناسب با اندازه اتاق است. قاعده معمولی الگوهای بزرگتر برای اتاق های بزرگتر است. اما این قانون در سنگ نوشته نشده است و بیشتر به میزان فضای قابل رویت کف بستگی دارد. به عنوان مثال، یک اتاق کوچک که مبلمان زیادی ندارد می‌تواند الگوی بزرگ‌تری داشته باشد، در حالی که یک فضای بزرگ که مملو از مبلمان است ممکن است به الگوی کوچک‌تری نیاز داشته باشد. پوشش کف شما جزء مهمی از دکوراسیون اتاق شما است و می تواند تاثیر زیادی بر احساس کلی اتاق داشته باشد. انتخاب کفپوش مناسب می تواند به بزرگتر شدن منطقه کمک کند.

در متن بالا چند نکته کاربردی در انخاب فرش مناسب فضاهای کوچک را مطالعه کردید.

دکوراسیون روستیک لومه شامل محصولات دکوراسیون خانگی، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، محوطه سازی؛ دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دکوراسیون آتلیه عکاسی شما را به بازدید از محصولات روستیک وب سایت رسمی خود دعوت می نماید. برای مشاوره با متخصصین ما با شماره های 0901415258 و 77390237 تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط بیشتر با ما در اینستاگرام، از اینستاگرام دکوراسیون روستیک لومه دیدن فرمایید